blank
Haberler

Kenya’da Bitcoin ATM’si Kuruldu

Kenya tarihinde ilk defa Bitcoin ATM’sine kavuştu. Türkiye’de bile henüz kurulmayan Bitcoin ATM’leri git gide dünyada daha fazla yayınlaşırken Kenya’nın bu konuda vatandaşlarına daha fazla hizmet sunmak adına devlet bünyesinde de bu adım ile birlikte yeni ATM’ler kurulmasını desteklemesi bekleniyor. Ülkede belirli başlıklar altında kripto paralarla ilgili yatırımlar sık sık gündeme getirilirken, ülke vatandaşlarının kripto paralara ilgi gösterdiği ve ATM’leri aktif olarak kullanmaları bekleniyor.

Ülkenin henüz sadece 1 Bitcoin ATM’sine sahip olması bazı Kenya vatandaşlarının ATM’ye erişimlerini zor hale getirecek iken ATM cihazı üzerinden Litecoin ve Bitcoin alımı yapabilecek, bu işlemleri sadece 2 dakikadan kısa bir sürede yapabileceksiniz.

Sayının Artması Bekleniyor

ATM sayısının gelecek yıllarda kullanıma oranla eşit bir şekilde artması beklenirken, henüz daha ATM cihazının belirli sayıda Kenyalı tarafından kullanıldı. Ülkeye gelen turistlerin kripto para konusunda istemeleri durumunda ATM cihazı üzerinden Bitcoin ve Litecoin yatırımı yapabilmeleri sayesinde yanlarında para taşımak zorunda kalmayacak olmaları bu ATM’nin değerini hatırlatmaya yetti arttı bile. Belirli limitlere kadar hizmet sunan ATM’nin belirli limitlerin üzerinde ise alım kabul etmeyecek olduğu ilan edildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu