BlockchainHaberler

Kickstarter Resmen Blockchain Dünyasına Giriyor!

Kickstarter, Celo blockchain ağını seçti!

Dünyanın şüphesiz en büyük kitlesel fon toplama platformu olan Kickstarter, artık kripto para ve blockchain sektörüne giriş yapıyor.

Kickstarter tarafından yayınlanan açıklamaya bakıldığında, blockchain teknolojisinin artık işletmenin temelinde yer alacağının vurgulandığı görülüyor. Aynı kullanıcı tecrübesini sunmaya devam etmek isteyen kurum buna rağmen gelişen teknolojiye ayak uydurmaktan da geri kalmak istemiyor.

Kickstarter, CELO’ya Geliyor

Yayınlanan blog gönderisinde, topluluk işbirliği ile fon toplama ve hayatı kolaylaştırma hedefinin kesinlikle blockchain ile daha rahat olacağı vurgulanmakta. Kickstarter henüz ise tam anlamıyla blockchain teknolojisine geçiş yapmıyor ve ilk başta platformun bir kısmını merkeziyetsizleştiriyor.

Kickstarter, geçiş tamamlandıktan sonra ise kullanıcıların hiçbir değişiklik hissetmeyeceğini ve bunun sitede görülür bir değişime yol açmayacağını vurguladı. Kickstarter’ın seçtiği blockchain ağı ise karbon-negatif olan CELO oldu. Proof-of-Stake tabanlı blockchain ağı, çevreye verilen zararı minimize ediyor ve her bir ton CO2 için 7 milyon işlem yapabiliyor. Bitcoin için ise 1 BTC kazımı 191 ton CO2 gerektiriyor.

Aslında kitlesel fonlamalar çoktan kripto para sektörünün temellerinden birisi oldu ve Kickstarter gelmeden önce bunu yapan birçok kripto para projesi vardı. Buna rağmen milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde bulunduran ve önemli ürünlerin doğuşuna aracılık eden Kickstarter’ın artık kripto para dünyasında yer alacak olması kesinlikle büyük bir değişim. CELO da bu habere tepki olarak bir anda %20 yükseliş elde etti ve düşüş yaşayan kripto para piyasasında yeşillendi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu