Haberler

Kim Jong-un Öldü Mü? – Eğer Öldüyse Bitcoin’lere Ne Olacak?

Washington, D.C. yönetimi resmî olarak herhangi bir açıklama yapmasa da ABD istihbarat kurumundan bir yetkili Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un'un kalp ameliyatı geçirdiğini ve durumunun çok kötü olduğunu açıkladı.

Kuzey Kore yönetiminde depremler birbiri ardına yaşanmaya başlayabilir. Kısa süre önce CIA yetkilisi bir görevlinin Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un ile ilgili kalp ameliyatı geçirdiği, bu ameliyat sonucunda ise durumunun çok ciddi olmayı sürdürdüğünü açıklaması üzerine gözler Seul’e çevrildi. Güney Korenin başkenti Seul yönetiminden yapılan açıklamada Kuzey Kore topraklarının havadan ve karadan izlendiği, herhangi bir anormal hareketlilik görülmediği bildirildi.

Ancak Seul yönetimi, Enformasyon Bakanlığı tarafından Kuzey Koreli yetkililer ile Kim Jong-un’un durumu hakkında bilgi alışverişi yapılması amacıyla iletişime geçildiğini, bu konuda henüz karşı taraftan bir yanıt alamadıklarını doğruladı.

Diktatör Kim Jong-un’un hayatını ameliyat nedeniyle kaybetmesi durumunda ülkede siyasi depremlerin yaşanabileceği, ülkenin en büyük diktatörleri arasında yer alan Kim yönetiminin bundan hanedanlığının dağılabileceği iddia edildi.

Washington’dan herhangi bir doğrulama yapılmazken, CIA yetkilisi tarafından yapıldığı söylenen açıklamanın son derece önemli olduğu ifade edildi.

Siber saldırganlar milyonlarca doları alabilir

Kim yönetimine bağlı Lazarus ve diğer siber saldırganların bu tür durumda tüm kripto paraları yöneten birimler olarak bu varlıklara erişimi bloke edebilecek ve Güney Kore tarafına kaçabilecekleri iddia edildi. Yapılan açıklamada Kuzey Kore yönetimine bağlı olarak bu siber saldırganların tüm kripto paraları elde tuttukları, bu tür bir durumda ülke yönetimi değişebileceği için Güney tarafına giderek daha refah bir yaşam sürdürebilecekleri iddia ediliyor.

Ancak Kuzey Kore diktatörü Kim’in kalp ameliyatı sonrasında ölüp ölmediği konusu soru işaretleri barındırırken, ülkede böylesi bir durumda Kim’in tek partili rejiminden bir başka yetkilinin yönetime geçeceği, bunun Kim’in yanından ayırmadığı kız kardeşi olabileceği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu