Haberler

Kırgızistan’da 45 Kripto Para Madenciliği Firmasının Elektriği Kesildi!

Kırgızistan 2014 yılı sınırları içerisinde kripto paraları o dönemde yasaklamaya karar vermişti.

Nexo

Kırgızistan’da yeni bir madencilik olayı bugün ülke basınında yer buldu. Kripto para madenciliği firması olarak faaliyet gösterdikleri iddia edilen 45 kripto para madenciliği Kırgız firmasının bir anda elektriklerinin herhangi bir uyarı olmadan enerji şirketi tarafından kesildiği ve elektrikleri kesilen firmaların ciddi bir ekonomik kayıp yaşadıkları öğrenildi. İddialara göre her 1 dakika içerisinde firmaların kaybı giderek artarken, ülke yönetiminden de bu durumla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama yapılmadı, daha sonradan ise bu durumun olmaması ve elektrik kullanımının kesilmesinin ”kabul edilemez ve yasal olmayan” bir eylem olarak belirtildiği açıklandı.

Kırgızistan’da ki 45 madencilik firmasının elektriklerinin kesilmesinin ardından henüz elektrik verilmediği, firmaların madencilik cihazlarının UPS yedek güç sağlayıcıları sayesinde herhangi bir zarar almadıklarının tahmin edildiği açıklandı. Konu mahkemeye taşınacak mı bilinmezken, elektriklerin ”çok fazla elektrik tüketimi” neden olarak kesildiği iddia edildi.

Madencilik cihazları çok yüksek elektrik harcıyor olsa da parası ödendiği sürece bu tür elektrik kesintilerinin birçok olumsuz yanı olabilir.

*Kırgızistan’da kripto para birimleri yasal değil, yasak.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı