Kripto HaberleriHaberlerKırgızistan'dan SWIFT'e Ban!

Kırgızistan’dan SWIFT’e Ban!

Takip et

Kırgız Cumhuriyeti Ulusal Bankası’nın (Merkez Bankası) tarafından bugün ülkede kargaşa yaşanmasına bağlı olarak SWIFT sistemine erişim engeli getirildiği açıklandı. SWIFT kullanımının ülke içerisinde herkes için yasaklandığı, ülkedeki insanların yurtdışına bu sistemle para aktarmasının engellendiği açıklandı. Birçok şirket ve tüzel kişiliğin bile aktif olarak kullandığı SWIFT’in ülkede engellenmesi tartışmaların daha fazla alevlenmesine sebep olurken, kargaşa bittiğinde “durumun yeniden gözden geçirileceği” bilgisi paylaşıldı.

Bir süredir çok ciddi parlamento seçimleri tartışmalarının devam ettiği ülkede özellikle seçimlerde hile yapıldığı iddiaları gündemde.

SWIFT’in engellenmesi ile ülkedeki yatırımcı ve varlık sahibi insanların kripto para birimleri ve farklı çeşitli yöntemler ile paralarını yurtdışına aktarmaya başladıklarına dair paylaşımlar artarken, ülke yönetiminin bu kararlarının güvene büyük ölçüde darbe indireceği belirtiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları