Haberler

Kırım’dan yeni Blockchain kararı

Kırım, kripto paralar konusunda yasal olarak alacak olduğu kararların yanında zincir teknolojisi ile ilgili olarak bir takım yeni kararlar almaya hazırlanıyor.

Kırım’da hükümetin kripto paralar dışında zincir teknolojisi konusunda bazı adımları atmaya hazırlandığı haberleri bugün tüm ulusal kripto para basınında bir anda yayıldı.

Bitcoin konusunda ve kripto para yasaları konusunda pek fazla güçlü adımlar atmayan ve sürekli olarak siyasi tartışmaların hedefinde olmasından dolayı ekonomisi son derece değişken olan Kırım’ın hükümet nezdinde ülkede özel bir bölgeyi Blockchain teknolojisine ayırmaya yönelik olarak bir takım adımlar atmayı denediği ortaya çıktı. Kırım hükümeti, bölgesel olarak oluşturmayı planladığı bu bölgede kripto paralar ile ilgili değil ancak Blockchain teknolojisi konusunda bazı şirketler açılmasına izin verecek ve bu şirketler bu bölgede zincir teknolojisi ile ilgili olarak bazı geliştirmeler yapabilecekler ve bu geliştirmeler sayesinde Kırım hükümeti hem ülkeye daha fazla yatırımcı çekecek, hem daha fazla vergi ve kazanç sayesinde ülke ekonomisinin olumlu olarak etkilenmesini sağlayacak.

Bölgesel olarak konumu dolayısı ile bir takım avantajlara sahip olan Kırım, Blokckchain teknolojisi geliştirmek isteyen şirketler tarafından fazlası ile tercih edilebilecek bir konumda. Kırım’ın gelecekte zincir teknolojisinin merkezi olması için bu adımların doğru olup olmayacak olduğunu düşünen hükümet kanadı, hem ülke ekonomisinin daha fazla kalkınması, hem daha fazla ülkeye yatırımcıların gelmesi ile daha fazla alanda buna yönelik artışlar görmek için bu çalışmalara hız verebilir.

Kırım’ı tercih etmek için vergi avantajı

Vergi konusunda bazı yeni adımlar atabilecek olan Kırım, bu adımlar sayesinde Malta’nın bir benzeri olmak için adımlar atmakta. Yasal olarak ülkenin bunları atarken, elde edecek olduğu kazanç ve benzeri konuların nasıl olacak olduğu konusunu ise bir süre sonra Kırım Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamalar belirleyecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu