BitcoinHaberlerBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

“Kırmızı Alarm: Bitcoin’i Kurtarmak İçin Milletvekilinizi Arayın”

ABD'deki altyapı paketi kripto paraları etkileyecek.

ABD Senatosu yarın 1.2 trilyon dolarlık altyapı anlaşmasını oylayacak. Biden hükümetinin altyapı paketini finanse etmek için kripto para vergilerine odaklandığını daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık.

Tasarının orijinal metninde dijital varlık brokerlarının yatırımcıların kripto para biriminden kazandıkları kazançları açıklamalarını zorunlu kılacak bir hüküm bulunuyor. Metindeki “Broker” teriminin kimleri kapsayıp kapsamadığı tartışılırken, bir değişiklik teklifi geldi.

Çarşamba günü Senatör, Ron Wyden, Pat Toomey ve Cynthia Lummis, tasarıdaki belirsizliğin giderilmesini isteyerek, “broker” terimine açıklık getirilmesi konusunda bir değişiklik yapılmasını istedi. Değişiklik teklifinde dijital varlık madencilerinin ve blok zincir geliştiricilerinin komisyoncu olarak değerlendirilmemesi istendi.

Edinilen son bilgilere göre Beyaz Saray tasarının orijinal hali konusunda istekli görünüyor. Ancak bu düzenlemenin kripto para sektörüne büyük yara vereceğini ve merkeziyetsizliği ortadan kaldıracağını düşünenler bir kampanya başlattı.

Kripto paraların geleceğini düşünen ABD’li yatırımcılara bir çağrı yaparak, “Kırmızı alarm. Kriptoyu kurtarmak için senatörünüzü arayın ve değişiklik teklifine “EVET” oyu vermesini isteyin” dediler.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da bu çağrıya kayıtsız kalmadı ve “az önce aradım, oldukça hızlı ve acısızdı.” dedi.

ABD’li vekillerin kripto para camiasını karşısına almasının çok akıllıca olmayacağını ifade eden CEO, ABD’li 10 milyon ile 50 milyon arasında yatırımcı olduğunu söyleyerek, vekillere gözdağı verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu