Haberler

KKTC’de Yaşanan Siyasi Kriz Dolara İlgiyi Arttırdı, Bitcoin’e İlgi Azaldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) son günlerde Türkiye Cumhuriyeti ile derin bir siyasi kriz yaşıyor.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili kimilerine göre doğru, kimilerine göre ‘kabul edilemez’ açıklamaları KKTC’den çok Türkiye Cumhuriyeti’nde bir krize sebep oldu. Türkiye halkı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halklarının ortak kültürleri olduğunu iddia edenlere karşı KKTC’den sesler yükseldi ve KKTC’nin kültürel ve her açıdan Türkiye Cumhuriyeti’ne göre daha farklı olduğu sesleri her zaman olduğu gibi gelmeye başladı.

Bilinenin aksine KKTC’nin ekonomik görünümü ne kadar Türkiye Cumhuriyeti’ne oranla daha kötü durumda görünse de yaşam şartları ve halkın gelir düzeyi Türkiye Cumhuriyeti’ne oranla bazen daha iyi düzeyde olabiliyor.

Ancak tabii Türkiye’den KKTC’ye yer altından su gitmesi ve birçok bütçe ayrılarak her sene milyarlarca TL para gidiyor oluşunu unutmamak gerekiyor.

KKTC halkı kripto paraları tercih etmiyor

Ada’da halkın büyük bölümü kripto para birimlerini tercih etmezken, özellikle uzun yıllardır ABD Doları, İngiliz Sterlin’i ve fiat varlıklara olan ilgi giderek artıyor. Bugün KKTC’de 2020 yılı asgari ücreti belirleneceği için dolar varlıklarına yatırım yapanların sayısının gün içerisinde de daha fazla artabileceği tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu