BitcoinHaberler

Kolombiya Bitcoin’e ve Kripto Paralara Odaklandı!

Ülkelerin Bitcoin ilgisi artmaya devam ediyor.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından diğer orta ve güney Amerika ülkelerinde de kripto paraya ilgi artmaya başladı.

Güney Amerika ülkesi Kolombiya’da da vatandaşların ilgisi kripto para yatırımlarına kaymış durumda.

Yakın zamanda Kolombiya Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Jehudi Castro Sierra, CryptoPotato ile Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştığı bir röportaj yaptı.

Bitcoin düşmanı olarak bilinen Peter Schiff’e karşı sözlerinden sonra kripto dünyasında adını duyuran Sierra, Bitcoin’in şimdiye kadar ki “en parlak yazılım parçası” olduğunu söyledi.

Bitcoin’e zaman içerisinde daha fazla ilgi duymaya başladığını belirten Sierra, “Bitcoin’e harika bir proje olarak yaklaştım ve her gün inanılmaz yeni şeyler keşfediyorum.” dedi.

Sierra, El Salvador’un Bitcoin hamlesinin cesur bir hareket olduğunu düşündüğünü bu bağlamda Kolombiya’nın da Bitcoin ve kripto para odaklı projelerinin olduğunu ayrıca sadece politikacı olmadığını görevinin bir parçası olarak teknoloji ve dijital dönüşüm ile de ilgilendiğini belirterek devam etti:

Şu anda, ülkenin ana odak noktalarından biri kripto para birimleridir. Borsaların vatandaşlara kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmasına izin verdiğimiz yenilikçi bir sanal alanımız var. Buradaki fikir, yeniliği teşvik eden ve yatırımı çeken bir düzenlemeye sahip olmak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu