binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKore Yüksek Mahkemesi: Bitcoin El Konulabilecek Varlıktır

Kore Yüksek Mahkemesi: Bitcoin El Konulabilecek Varlıktır

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore Yüksek Mahkemesi yargıçlarınca alınan son kararda Bitcoin veya diğer kripto paralardan bir tanesinin ekonomik değer taşıyan varlıklar olduğu ve ekonomik olarak el konulabilecek olduğu sonucuna ve kararına vardılar. Güney Kore Yüksek Mahkemesi yargıçlarınca onaylanan bu karar sonrasında ülkede ekonomik olarak ödemelerini yapmayan ve davalık olan kimseler Bitcoin’e parasını yatırsa dahi eğer ki bu durum anlaşılır ise direkt olarak mahkeme tarafından kripto paraları ekonomik varlık olarak görülecek ve direkt olarak el konulabilecek olduğu açıklandı.

Güney Kore Yüksek Mahkemesinin aldığı bu karar ile birlikte ülkede neler değişecek? Sorusuna ise yargıçlar porno siteleri, müstehcen çocuk görselleri yayınlayan sitelerin sahiplerinin bu resimleri ve videoları elde etmek için Bitcoin ile ödeme yapması durumunda bu durumun elde edilebilecek olduğunu ve Bitcoin varlıklarının derhal el konularak daha fazla ilerlemelerine engel olunabileceğini açıkladı.

Çok Katı Kararlar Alıyor

Güney Kore kripto paralar ile ilgili katı kararlar alan ülkelerin en başında geliyor. Ülkede alınan kararlar kripto paraların engellenmesi yönünde olmazken el koyma, yasaklama ve olası bir durumda araştırma şansını yargıçlara en üst düzeyde veriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail