blank
Haberler

Kore Yüksek Mahkemesi: Bitcoin El Konulabilecek Varlıktır

Güney Kore Yüksek Mahkemesi yargıçlarınca alınan son kararda Bitcoin veya diğer kripto paralardan bir tanesinin ekonomik değer taşıyan varlıklar olduğu ve ekonomik olarak el konulabilecek olduğu sonucuna ve kararına vardılar. Güney Kore Yüksek Mahkemesi yargıçlarınca onaylanan bu karar sonrasında ülkede ekonomik olarak ödemelerini yapmayan ve davalık olan kimseler Bitcoin’e parasını yatırsa dahi eğer ki bu durum anlaşılır ise direkt olarak mahkeme tarafından kripto paraları ekonomik varlık olarak görülecek ve direkt olarak el konulabilecek olduğu açıklandı.

Güney Kore Yüksek Mahkemesinin aldığı bu karar ile birlikte ülkede neler değişecek? Sorusuna ise yargıçlar porno siteleri, müstehcen çocuk görselleri yayınlayan sitelerin sahiplerinin bu resimleri ve videoları elde etmek için Bitcoin ile ödeme yapması durumunda bu durumun elde edilebilecek olduğunu ve Bitcoin varlıklarının derhal el konularak daha fazla ilerlemelerine engel olunabileceğini açıkladı.

Çok Katı Kararlar Alıyor

Güney Kore kripto paralar ile ilgili katı kararlar alan ülkelerin en başında geliyor. Ülkede alınan kararlar kripto paraların engellenmesi yönünde olmazken el koyma, yasaklama ve olası bir durumda araştırma şansını yargıçlara en üst düzeyde veriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu