Haberler

Korku Endeksi Dönemi! Yatırımcılar Nakit Dışında Hiçbir Yatırıma Güvenemiyor!

Korku dağları aştı. Yatırımcılar kısa süre içerisinde corona virüsünün etkisi sonrasında düşen borsalar, yatırımcı araçları ve kripto paralar nedeniyle ne yapacaklarına karar vermekte zorlanmaya başladılar.

Çok fazla sayıda kripto para birimi yatırımcısı karar vermekte zorlanırken, bazı yatırımcılar ise ellerinde kalan yatırımların yeniden yükselip yükselmeyeceği konusunda baş ağrısı yaşayacak seviyeye kadar geldiler. ABD merkezli ve Asya merkezli yatırımcılar dünya ekonomisinde bu dönemde yaşanan sorunların ne zaman son bulacağını sorarken, birçok Avrupalı yatırımcı ise nakit Euro varlığına her zaman olduğu gibi güvenmekte haklı olduklarını ifade ettiler.

Avrupalılar, Euro yatırımını en iyi ve en doğru yatırım olarak görürken Euro varlıklarının değerinde hiçbir şekilde düşüş olmaması, aksine değer kazanması durumundan dolayı Euro’ya gelecek dönemde talebin çok daha fazla artması bekleniyor.

ABD Doları yatırımcısı kimseler ise bu dönemde yatırım yapmak yerine dolarda kalacaklarından, dolar kurunun en güvenilir yatırım aracı olduğu ve asla büyük değerler kaybetmediğinden söz etmeye başladılar.

Bazı yatırımcılara göre ise nakit para vadeli mevduat faizi dışında herhangi bir gelir getirmezken, vadeli mevduattan alınacak gelir her zaman çok yüksek olmayabilir. ABD’de özellikle vadeli mevduat gelirleri son derece düşük düzeyde tutuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu