HaberlerKripto Para

Koronavirüs Dünyaya Yayılıyor: Dolar 6 TL’yi Gördü, Piyasalar Dengesiz

Koronavirüs salgını giderek daha kötü bir duruma ilerliyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bugün acil olarak koronavirüs salgınını tekrar küresel kriz ilan edip etmeme konusunu gözden geçireceklerini açıkladı. 7.000’den fazla insanın yakalandığı ve Çin anakarasının tamamına yayılan 2019-nCoV adıyla bilinen virüsün Türkiye ve diğer ülkelere yayılma potansiyeli var.

Çin merkezli ilaç şirketleri rekor düzeyde değerlenirken, Çinli üreticiler ve satıcılar ise değer kaybediyor. Google ve Ikea gibi devasa şirketler 2019-nCoV sona erene kadar Çin ofislerini kapattı ve tüm çalışanlarına evde kalmaları uyarısında bulundu.

ABD’den konu hakkında bir süredir açıklama yapılmıyor olması ve Pekin yönetiminin gerçekleri herkesten gizliyor olduğu iddiaları daha büyük bir panik sebebi olmakta.

Dolar 6 TL’ye yükseldi, hükümetin enflasyon beklentisi az

Bugün TCMB Başkanı Uysal, 2020 yıl sonuna kadar resmî enflasyonun %8.2 oranına kadar düşeceğini, 2021 yılında ise %5.4 seviyelerine kadar düşeceğini açıkladı. Bu açıklama öncesi dolar 5.98 TL’den işlem görmekteydi. Açıklama sonrasında 6 TL’ye yükselen ABD Doları yatırımcılarını memnun etmeyi başardı.

Piyasalar giderek daha fazla virüs endişesi taşırken, Çin Yuan’ı ise değer kaybetmeye devam ediyor.

Kripto paralar değer kazanma eğiminde

Bitcoin 9.400 dolara yakın fiyatlarla kendisine alıcı arıyor. Satıcılar ise bu fiyat seviyesinden değil 10.000 dolar seviyesinden yatırımlarını satmayı, 10.000 dolar altından ise yeniden bir alım yapmayı uygun bulmaktalar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu