Kripto HaberleriBorsaKötü Piyasa Koşulları Kripto Para Borsalarını da Vurdu: İşten Çıkarmalar Başladı!

Kötü Piyasa Koşulları Kripto Para Borsalarını da Vurdu: İşten Çıkarmalar Başladı!

Takip et

Hindistan kripto para borsası WazirX, bugün yaptığı bir açıklamada, çalışanlarının bazılarını işten çıkardığını söyledi. Borsanın 150 kişilik işgücünün %40’ının işten çıkarıldığı belirtildi. İşten çıkarılan işçilere 45 gün boyunca ödeme yapılacağı söylendi.

Hint Kripto Para Borsası WazirX Çalışanlarının %40’ını İşten Çıkarıyor

WazirX bugün yaptığı açıklamada, Bitcoin ve kripto piyasası, mevcut küresel ekonomik yavaşlama nedeniyle bir ayı piyasasının pençesinde” dedi.

Hindistan kripto endüstrisinin vergiler, düzenlemeler ve bankacılık erişimiyle ilgili kendine özgü sorunları vardı.

Bu durum tüm Hint kripto borsalarındaki hacimlerde ciddi bir düşüşe yol açtı.

Şirket, ” Hindistan’ın 1 numaralı borsası olarak önceliğimiz finansal olarak istikrarlı olmak ve müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektir,” dedi.

Buna karşın aniden işini kaybeden WazirX çalışanlarından biri, “Şirket ne iyi durumdayken ne de şimdi mali durumu konusunda hiçbir zaman açık sözlü ve şeffaf olmadı,” dedi.

İşten çıkarılanlar arasında müdürler, analistler, müdür yardımcıları/takım liderleri de bulunuyor.

İlgili Haber
Özbekistan, Kripto Para Borsalarına Uygulayacağı Sıradışı Kuralları Açıkladı!

WazirX günlük işlem hacimleri 28 Ekim 2021’deki 478 milyon dolarlık en yüksek seviyesinden, 1 Ekim 2022’de 1.5 milyon dolara kadar istikrarlı bir şekilde düştü.

Hindistan’ın Mart 2022’de sert kripto vergi yasalarını uygulamaya koymasından kısa bir süre sonra, WazirX Kurucu Ortağı Nischal Shetty’nin sıkıntılı bir dönemine girdik demesiyle işlem hacimlerindeki düşüş başladı.

WazirX ayrıca Hindistan İcra Müdürlüğü tarafından başlatılan ve WazirX’in yöneticilerinden birine yönelik bir baskını da içeren bir kara para aklama soruşturmasının hedefi olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları