Haberler

Kötücül Yazılımlar İle BTC Çalan 20 Hırsız Yakalandı

Çin’de yaşanan olayda kötücül yazılımlar ile yatırımcıları hedef alan 20 hacker yakalandı. Başarılı bir operasyon sonucunda yakalanan siber saldırganların bilgisayarlarına el konurken, çıkan bilgiler ve itiraflar sonucunda 20 Çinlinin bu tür kötücül yazılımlar ile milyonlarca bilgisayarı hedef aldığı ortaya çıktı. Kullanıcıların bilgisayarlarını hedef alan yazılımlar ile mail ve benzeri araçlar kullanan siber saldırganlar bir dakika içerisinde milyarlarca dolarlık sistemlere giriş yapıyor ve burada milyonlarca dolarlık Bitcoin ve benzeri kripto para yatırımlarını tek bir hamle ile çalabiliyordu.

Çinli güvenlik yöneticilerinin yaptıkları açıklamada siber saldırganların başarılı bir operasyon ile bilişim güvenliği ekiplerince takip edildiği, daha sonrasında yerel güvenlik yöneticileri ile ortak bir şekilde hareket edilerek 20 kişinin evlerinde yakalandığı açıklandı.

2.2 Milyon Dolar Çaldılar

2 yıl içerisinde siber sadırılar ile 2.2 milyon dolar değerinde kripto para hırsızlığı yapan 20 siber saldırganın yakalanmasının ardından kripto paraları çalınan kişilerin bilinemeyecek olduğundan teslim edilemeyecek olduğu ve paralara tam anlamı ile ulaşım sağlanamadığı açıklandı. Gelecek günlerde sorgulamalar ve yargılama süreci Çinli hakimlerce devam ettirilecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu