EthereumHaberler

Kraken Borsasında Ucuzluk! Ethereum (ETH) 700$’a Polkadot (DOT) 12.5$’a Kadar Düştü!

Fiyat dalgalanmaları borsalarda farklı fiyatlamalara neden oldu.

Bir süredir görmediğimiz büyüklükte bir düzeltme yaşayan kripto para dünyası şoku henüz atlatmış değil.

Bitcoin’de 47.600$ dolar seviyesinden gelen tepkiyle birlikte altcoinlerde USD bazında biraz toparlandı.

En büyük 2. kripto para olan Ethereum da bu düzeltme sırasında 1550$ seviyelerine kadar geri çekilip bu seviyeden gelen tepkiyle birlikte 1700$ seviyelerinin üstüne çıkmayı başardı.

Tepe noktalarını baz aldığımızda Bitcoin’de %18 oranında bir düzeltme yaşanmışken, Ethereum’da bu oran %24’e çıktı.

Bu fiyat dalgalanmaları sırasında ABD merkezli Kraken borsasında Ethereum/USD fiyatının 700 dolara kadar düştüğü gözlendi.

Bu hamle vadeli pozisyonlarda düşük likidasyon seviyeleri olan bir çok yatırımcının likit olmasına neden oldu.

Ayrıca olası bir sert düşüşe karşı daha derinlere stop yerleştiren yatırımcıların da stoplarının patlamasına neden oldu.

Diğer borsalarda görülmeyen bu fiyat hareketi normal dip noktasına ek olarak %55 oranında ekstra bir düşüş daha yaşandığını gösteriyor.

Benzer bir hareket yine Kraken borsasında Polkadot (DOT) için yaşandı. Diğer borsalarda 30$’ın altına inmeyen DOT, Kraken’de  DOT/USD paritesi 12.5$’a kadar düştü.

Bu ani çöküş sonrası fiyat kısa sürede toparlansa da bir çok yatırımcının bu olaydan zarar gördüğü düşünülüyor.

Fiyat dalga boylarının yükseldiği durumlarda bu tarz ani çöküşlerle karşılaşmak mümkün. Yakın tarihlerdeki sert düşüşlerde farklı borsalarda da benzer olaylara şahit olmuştuk.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu