BitcoinHaberler

Kraken CEO’sundan Bitcoin‘e Övgü Dolu Sözler!

Jesse Powell: "Bitcoin, uzun vadede altını sollayacak!"

Bitcoin’in güvenli bir liman olup olmadığı ve dolar ile altın karşısındaki değeri bugüne kadar hep tartışılan bir konu oldu. Kimileri söz konusu kripto para birimini deniz kabukları kadar değersiz bir yatırım aracı olarak görürken kimileri ise kriz anlarındaki en güvenilir yatırım aracı olarak değerlendirdi. Bazılarına göre altın hala en değerli yatırım aracı olsa da özellikle içinde bulunduğumuz pandemi krizi sürerken doların her geçen gün gözden düşmesi ve özellikle ABD’de yaşanan ekonomik/sosyal sıkıntılar dünya ekonomisindeki dengelerin her an değişebileceğini ve doların eski lider konumunun sarsılabilir olduğunu gözler önüne serdi.

Konuyla ilgili bir yorum da Kraken CEO’su Jesse Powell’dan geldi. Powell, bir süre sonra Bitcoin’in de tıpkı dolar gibi kolay bir kullanıma sahip olacağını belirtti. Ayrıca Bitcoin’i güvenilir bir değer deposu olarak tanımlayan Powell, lider kripto para biriminin altının tahtını alabileceği iddiasında bulundu. Powell’a göre BTC’yi dolar gibi kolay kullanılır kılacak tek eksik ekosistem için yeterli araç sağlanması.

Yaklaşan enflasyona karşı yatırımcıları Bitcoin almaya davet eden Powell, Kraken’e her gün yeni yatırımcı kaydı geldiğini belirtti ve “sınırlı tahmin edilebilir arz” özelliğinin Bitcoin’i güvenli bir liman haline getirdiğini belirtti ve Bitcoin’i ABD Merkez Bankasının mevcut dolar manipülasyonuna karşı bir koruma kalkanı olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu