BitcoinEkonomiHaberler

Kredi Çekip Kripto Para Alanlar Dikkat! BDDK’tan Yeni Uyarı Geldi!

BDDK'tan bir uyarı daha geldi.

Merkez Bankası beklentilere paralel olarak politika faizini 100 baz puan indirerek, yıllık %14’e çekti.

Merkez Bankası’nın kararının ardından bankalarda ucuzlayan kredilere olan talebin dolarizasyonu tetiklemesinin önüne geçmek için BDDK’tan da bi uyarı geldi.

BDDK’tan kısa süre önce yapılan uyarıda şu ifadeler kullanıldı;

”Bireysel veya tüzel müşterilere Türk Lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması hususunda Kurumumuz, gözetim ve denetimi altındaki kuruluşları talimatlandırmıştır. Söz konusu talimatlarımız kapsamında gerekli inceleme ve değerlendirmelerimiz devam etmekte olup, tespit edilen aykırılıklar hakkında gerekli idari işlemler tesis edilmektedir”

Bu ilk defa yapılan bir uyarı değil. BDDK daha önce de benzer bir uyarı yayınlamıştı. 30.11.2021 tarihinde güncellenen uyarıda, kredilerin amacına aykırı kullanım yöntemleri arasına “kripto paralarda” eklenmişti.

İlgili Haber
Son Dakika! BDDK'dan Bankalara Kripto Para Uyarısı Geldi!

Son açıklamaya baktığımızda, düşen faizler sonrası, kredi çekip kripto para alanlara yönelik denetimlerin de sıklaşacağını anlıyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Selçuk.

Merhaba Sayın Yetkili. Kripto ile savaş açacağınıza bankalardan kripto alım satım yetkisi verin hem siz BSMV kazanın hem biz güvenli liman olarak bankaları seçelim. Bu arada malum para sorunu var neden 5 G ihalesi yapılmıyor?


Başa dön tuşu