BorsaHaberler

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s, Kripto Para Borsası Coinbase Hakkında Açıklama Yaptı!

Derecelendirme kuruluşu Moody's, Coinbase'in sahip olduğu borçların derecelendirmesi hakkında açıklama yayınladı.

Derecelendirme kuruluşu Moody’s, Coinbase’in kurumsal borcunun notunu düşürdü ve ayrıca kripto para borsası için borç derecelendirmelerini daha fazla düşürmek için incelemeye aldı.

Moody’s, yaptığı açıklamasında Coinbase Global Inc. şirketinin “Corporate Family Rating (CFR)” notunu Ba2’den Ba3’e düşürdüğünü ve garantili yüksek dereceli teminatsız tahvillerini Ba1’den Ba2’ye indirdiğini bildirdi.

Kuruluş, “Dereceler daha fazla düşürülmek üzere incelemeye alındı” diye ekledi.

Baa3 notu “orta” derecede kredi riskini ifade etmekte ve kurumsal sınıfta kredi güvenilirliğinin en düşük seviyesini temsil etmektedir.

İlgili Haber
Coinbase CEO'su Endişeli! Bitcoin Kışı Uzun Mu Sürecek?

“Kripto Para Piyasasındaki Düşüş ile Birlikte Coinbase’in Gelirleri Azaldı”

Moody’s açıklama notunda şu hususların altını çizdi:

“Coinbase’in gelirleri ve nakit akışı son aylarda kripto para fiyatlarında meydana gelen sert düşüşler ve azalan müşteri alım satım faaliyeti nedeniyle önemli ölçüde zayıfladı. Moody’s, şirketin Haziran ayında 1.100 çalışanını işten çıkarmasına rağmen karlılık oranının zor günler yaşamaya devam edeceğini düşünüyor.”

Moody’s, şirketin derecelendirmelerini ileriye dönük olarak nasıl değerlendireceği sorusu üzerine, borsanın hacmi ve gelirleriyle ilgili olarak giderler, düzenleyici gelişmeler ve kripto piyasasının genel durumu gibi faktörleri dikkate alacağını söyledi.

Bilindiği üzere kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte kripto borsaları giderek maliyet düşürme tedbirleri almaya başlamıştı. Bu şirketlerden biri de özellikle Coinbase oldu. ABD’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olan şirket, maliyet kısma amacıyla çok sayıda çalışanının işine son vermiş ve buna ek olarak şirkette işe başlayacak yeni elemanları da reddetmeye başlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu