Haberler

Kripto Dostu Ülkelerin Sayısı Artmıyor, Yerinde Sayıyor

Kripto para birimlerine ılımlı yaklaşan ülkelerin sayısının bu dönemde artmamasının sebepleri var.

Milyarlarca dolarlık ekonomiler her geçen gün kayıplar veriyor. Trilyon dolarlık ekonomiler kayıp üzerine kayıp yazmayı sürdürüyor. Corona pandemisi döneminde ABD ve Türkiye gibi birçok ülke kazanç değil kayıplardan konuşuyor. Bazı hükümetler ekonominin corona pandemisinden çok hasar almadığını iddia ediyor olsa da, IMF ve diğer Dünya Bankası, BM gibi kurum ve kuruluşların verileri gösteriyor ki ekonomiler uzun vadeli çöküş yaşıyor.

Kripto para birimi dostu ülkelerin özellikle 2020-2021 yıllarında artış gösterebilecek olduğu tahmin ediliyordu. Ancak 2018-2019 yıllarından gelen bu söylentiler bu sene maalesef gerçekleşmedi. Çünkü corona virüsü pandemisi hükümetleri riskli adımlardan geride tuttu ve para aklama ve benzer konularda çok ciddi önlemler alınmasına sebep oldu.

Henüz birçok ülke kripto paraları yasal hale getirmekle ilgilenmezken, ilgilenen ülkeler bile bu dönemde durmayı ve beklemeyi tercih etmeye başladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu