binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumKripto Fiyatları Düşünce Likidasyon Riski Doğdu: İşte Devasa Ethereum Balinalarının Tasfiye Olacağı...

Kripto Fiyatları Düşünce Likidasyon Riski Doğdu: İşte Devasa Ethereum Balinalarının Tasfiye Olacağı Seviyeler

Kripto para piyasasındaki düşüş ile birlikte bazı dev balinaların pozisyonları likidasyon tehlikesi ile karşı karşıya.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası son 24 saat içinde keskin bir düşüş yaşadı ve Ethereum’un (ETH) fiyatı %4.5’ten fazla düşerek 1.530 dolara geriledi. Bu durum, teminatları borçlarını karşılamaya yetmeyebileceğinden, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarının bazı kullanıcılarını tasfiye riskiyle karşı karşıya bıraktı.

DeFi verilerini takip eden bir web sitesi olan DeFiLlama’ya göre, sırasıyla Aave v2 ve Compound’da büyük miktarlarda ETH ve Wrapped Bitcoin (WBTC) teminatı olan iki kullanıcı var. Bu kullanıcıların USDC ve DAI’de de önemli miktarda borçları bulunuyor.

İlgili Haber  Arbitrum'da (ARB) Neler Oluyor? Gün İçerisinde Çok Sayıda Balina Satış Yapmaya Başladı

0x99…ddc3 adresine sahip olan ikinci adres, Compound’da teminat olarak 24.188,88 ETH, 184.1174 WBTC ve 7.786,2875 COMP’a sahip olup 31.865.041 DAI borcu bulunuyor. ETH fiyatı 1.420 dolara düşerse, bu balinaya ait 38.6 milyon dolarlık teminat tasfiyeye maruz kalacak.

Bu kullanıcıların tasfiyeden kaçınmak için ya borçlarını geri ödemeleri ya da daha fazla teminat eklemeleri gerekebilir. Ya da kripto piyasasının kısa sürede toparlanmasını ve teminatlarının yeniden değer kazanmasını umacaklar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail