BitcoinHaberler

Kripto Hırsızları Yine İş Başında!

Bu kez de Elon Musk üzerinden 150 bin dolar değerindeki Bitcoinleri ele geçirdiler.

Bitcoin dolandırıcılarının en çok başvurduğu yöntem maalesef yine birçok kişinin mağdur olmasına neden oldu. Bu zamana kadar YouTube üzerinden yapılan ve ünlü kişilerin adı, resmi veya görüntüleri kullanılarak yapılan canlı yayındaki dolandırıcılık eylemlerine bir yenisi daha eklendi.

Bilindiği gibi Elon Musk’ın SpaceX şirketi, 30 Mayıs’ta “Crew Dragon” isimli uzay mekiğiyle insanlı uçuş denemesi gerçekleştiren ilk özel şirket olmuş ve söz konusu uzay yolculuğunun her anı İnternet üzerinden canlı olarak izlenmişti.

Haberimize konu olan dolandırıcılık olayı ise işte tam da bu tarihi olayı kendine malzeme etti ve üç YouTube kanalı üzerinden taklit edilen SpaceX kanalı sayesinde türlü Bitcoin hediyeleri ve kazanç vaatleriyle kandırılan birçok izleyici tuzağa düşürüldü.

İki farklı Bitcoin cüzdanı içeren canlı yayınlar sayesinde 8 Haziran’dan bugüne kadar 150.000 dolar değerinde Bitcoin elde edildi ve birçok kişi mağdur oldu.

Şu an için yayınlar silindi ancak söz konusu Bitcoin adresleri hala aktif. Bugüne kadar sayısız kişinin mağdur edildiği bu tür olaylara karşı kullanıcıları uyanık olmaya davet eden ve söz konusu kazanç vaatlerine itibar edilmemesini önemle ifade eden yetkililer yeni vakaların yaşanmaması için yakın takipte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu