coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRus Hükümeti Kripto Hukuku İçindeki Anlaşmazlığa Son Verdi

Rus Hükümeti Kripto Hukuku İçindeki Anlaşmazlığa Son Verdi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ülkeler arasında Rusya, kripto paralar hakkında ortaya çıkarılan ve kripto birimlerinin ticaretini kapsayan bir yasayı düzenlemek için ılımlı yaklaşan ülkeler arasında. Pazartesi günü Rus Haber Ajansı (RIA) tarafından açıklanan raporda söylendiği üzere Rus Maliye Bakanı Yardımcısı Alexei Moiseev, Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası arasında bulunan anlaşmazlığın artık çözüldüğünü açıkladı. Kripto hukuku yasa tasarısı üzerinde derin çalışmalar yaptığını bildiren Bakan, ülke içindeki kriptosuzculuğunun yok edilmesine karar verildiğini de ekledi.

Merkez Bankası Kripto Hukuku Yasa Onayını Verdi

Rusya sınırlarında ICO faaliyetlerinde bir sınır oluşturulması için taslak halinde çalışmaların yapıldığı da bundan önce bildirilenler arasındaydı. Ancak bu taslak halde bulunan yasa, Rus rublesinin ve diğer varlıklı birimler ile token piyasasını yarışa sokacak mı? Token tekliflerinin değiştirilmesine izin verilip verilmediği halen muallakta olan bir gerçek. Bu muallakta olunmasının sebebi Merkez Bankası’nın kararlarına bağlı. Buna karar vermesi gereken merciinin Rusya Merkez Bankası olduğu biliniyor.

Rusya Haber Ajansı’na göre Rusya Merkez Bankası, yatırımcıların fiili para birimleri kapsamında teklif edilmiş olan ICO çerçevesindeki tokenlere alışveriş yapmak için izin verecek gibi duruyor. Bunların yanı sıra kişiden kişiye ticaret yapılmasına açık olan işlemlere izin verilmesi konusunda şüpheli yaklaşımlar da bulunmaktadır. Bu biraz anonim kaynaklardan alınan bir bilgi. Bu konuda açık açık ifadeler kullanılmamış olsa da Rusya’nın genel anlamda kripto hukuku çerçevesinde olumlu yaptırımlar yaptığı bilinen gelişmeler arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail