binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Kazançlarınızda Vergi Düzenlemeleri

Kripto Para Kazançlarınızda Vergi Düzenlemeleri

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birçok ülkede kripto vergisi konusunda netlik elde etmek için girişimler yapıldı. Henüz ülkemizde olmasa da çoğu ülkede şaşırtıcı ve beklenmeyen vergi yükümlülükleri ile karşılaşabilirsiniz. Belki de en yüksek tarihsel fiyattan aldığınız bazı coinlerin fiyatı düşse bile aldığınız fiyattan vergi ödeyebilirsiniz. Bu sene ABD başta olmak üzere birçok ülkede kripto paralara vergi düzenlemeleri geldi. Peki, ya kripto kazançlarınızda vergi ödeyemez ya da ödemek istemezseniz ne olacak?

Örneğin, Xcoin’de 32 $’lık tarihi yükseklikte ödeme yaptınız, sonra piyasadan düştü, fiyat 9 dolara indi ve HODL’ye devam ettiniz. Sonra vergiyi kapatmak ve sıfıra kadar geri çekmek için tüm Xcoin’lerinizi 9 $ ‘dan satarsınız. Bu durum heyecan yaratacak durumlardan biridir.

Vergi Ödemek İstemezseniz Ne Yapmalısınız?

Cezalar ve faizler tahakkuk etmeye başladığı anda vergi ödemek istemezseniz ne olur? Bu durumda kripto paralar, vergi ödeyeceğiniz ülkeye ait olmadığı ve takibi yapılamadığı için devlete gelir beyanında bulunmadığınız sürece vergiden kurtulabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail