fbpx
Haberler

Kripto Para Kazançlarınızda Vergi Düzenlemeleri

Birçok ülkede kripto vergisi konusunda netlik elde etmek için girişimler yapıldı. Henüz ülkemizde olmasa da çoğu ülkede şaşırtıcı ve beklenmeyen vergi yükümlülükleri ile karşılaşabilirsiniz. Belki de en yüksek tarihsel fiyattan aldığınız bazı coinlerin fiyatı düşse bile aldığınız fiyattan vergi ödeyebilirsiniz. Bu sene ABD başta olmak üzere birçok ülkede kripto paralara vergi düzenlemeleri geldi. Peki, ya kripto kazançlarınızda vergi ödeyemez ya da ödemek istemezseniz ne olacak?

Örneğin, Xcoin’de 32 $’lık tarihi yükseklikte ödeme yaptınız, sonra piyasadan düştü, fiyat 9 dolara indi ve HODL’ye devam ettiniz. Sonra vergiyi kapatmak ve sıfıra kadar geri çekmek için tüm Xcoin’lerinizi 9 $ ‘dan satarsınız. Bu durum heyecan yaratacak durumlardan biridir.

Vergi Ödemek İstemezseniz Ne Yapmalısınız?

Cezalar ve faizler tahakkuk etmeye başladığı anda vergi ödemek istemezseniz ne olur? Bu durumda kripto paralar, vergi ödeyeceğiniz ülkeye ait olmadığı ve takibi yapılamadığı için devlete gelir beyanında bulunmadığınız sürece vergiden kurtulabilirsiniz.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box