Haberler

Kripto Para Analisti: Düşüşlerin Sebebi Bitcoin Cash Hard Forku

Düşüşlerin nedeni gündemden düşmeyen konu.

Kripto paralar konusunda uzman Chris Burniske, kripto paraların düşüş nedeni hakkında Bitcoin Cash hard forkunu gösterdi. Bitcoin Cash hard forku hakkında yaptığı açıklamada düşüşlerin asıl sebebi olduğunu açıklayan Chris Burniske, sektörde yaşanan düşüşlerin kalıcı olup olmayacağı konusunda da açıklama yaptı. Bitcoin fiyatının düşmesi, piyasa hacminde problemlerin yaşanmaya başlamasına sebep olan hard fork hakkında açıklamaları piyasanın en dürüst ve en doğru açıklamalarından birisi olarak gösterildi.

Bitcoin fiyatındaki ve diğer kripto para birimlerinin fiyatındaki düşüşlerin asıl nedeni Bitcoin Cash hard forkundan dolayıdır. Bitcoin Cash hard forku 4-6 arasında destek gören ve sabit duran Bitcoin fiyatının büyük bir düşüş yaşamasına sebep oldu ve kripto para piyasalarında devasa bir deprem etkisi yarattı. Şimdi bizim bulmamız gereken bir dip seviyesi var. Dip seviyesini bulana kadar kripto paralarda yaşanacak olan düşüş sürecek. Bitcoin fiyatındaki dip seviyenin ne olacağını bilemediğimiz için bir süre boyunca beklemek zorunda kalacağız.. – Chris Burniske

Bitcoin Cash hard forkunun belirsizliğe sebep olduğunu açıklayan Chris Burniske, bu belirsizliğin ise oldukça fazla olan bu düşüşün en etkili sebebi olduğunu açıkladı. Hard fork sonrasında başlayan düşüşlerin yatırımcıları piyasadan soğutmaya yetecek kadar büyü olması, 1.000 dolar seviyesinden bile Bitcoin alan kişilerin zarar etmemek için büyük satışlar yapmasında etkili oldu. Bitcoin 4.400 dolara kadar gerilerken, bu gerilemenin sebepleri konusunda ise hard fork meselesi ve diğer birkaç mesela sebep olarak gösteriliyor. Bitcoin Cash hard forkuna bağlı olarak yaşanan bu düşüşlerin ne zaman son bulabileceği belli değil.

Ekonomide yaşanan faiz oranlarının yüksek olması beraberinde gelecek sene için bir takım tehditlere sebep oluyor. Ekonomide yaşanan belirsizliğin sebebi faizlerin gelecek yıl ne olacağının bilinmediğinden dolayı insanların ne yapacak olduklarına karar verememesi ve ekonomide alınacak olan yeni faiz kararlarının nasıl ve ne yönde olacağının bilinmiyor olmasından dolayı. Faiz oranları geriler ise ve düşer ise gelecek sene çok daha iyi bir yıl olabilir, eğer tam tersine şimdiki rakamların üzerine çıkarsa daha kötü bir yıl da olabilir.- Chris Burniske

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu