Kripto Para

Kripto Para Analistleri Geçtiğimiz 14 Gün Hakkında Ne Düşündüler?

Kripto para analistleri düşüşler hakkında ne düşündüler?

Kripto paralardaki geçtiğimiz 2 haftada yaşanan düşüşlerin tarihin en büyük düşüşleri olması ve düşüşlerin oranlarının toplamda %50’leri bulması, Bitcoin fiyatının %85 oranından daha fazla oranda gerilemiş olması kripto para sahipleri için çok fazla kayıp yaşattı. Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin sebebi ve nedenleri ile ilgili olarak analistler, kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlerin neden olduğu konusunda açıklama yaptılar.

Düşüşlerin nedenleri hakkında analistlerin büyük kısmı geçtiğimiz 14 gün içerisinde hard fork dolayısı ile düşüşler olduğunu ve Bitcoin Cash hard forkuna bağlı olarak yaşanan düşüşlerin kripto para piyasasından milyarlarca dolarlık kayıpların yaşanmasına sebep olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatındaki değişimlerin artması ve kripto para piyasası hacminde milyarlarca dolarlık düşüş yaşanması sonrasında Bitcoin 3.585 dolara kadar gerileyerek tarihin geçtiğimiz 2 hafta içerisinde en büyük düşüşlerinden birini yaşadı.

Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin nedeni: Hard fork

Bitcoin fiyatındaki düşüşlerin nedeni Bitcoin Cash hard forku ve belirsizlikler olarak ortaya çıktı. Analistler kripto paraların düşüş nedeninin Bitcoin fiyatındaki düşüşlerden dolayı olduğunu açıklarken, Bitcoin fiyatının hard fork ve belirsizlikler sonrası düşmesinden dolayı farklı kripto para birimlerinde de düşüşlerin Bitcoin fiyatının düşüş yaşıyor olmasından dolayı düşmeye başladığını açıkladılar.

Bitcoin Cash hard forku Roger Ver tarafından başlatılmış ve Ver, kripto paraların piyasa hacminde ve kripto para fiyatlarında düşüşler yaşanmasına sebep olan en büyük isim. Kripto paraların düşmesinin arkasında hard fork var ise, hard forkun arkasında ise Roger var. Roger’in kripto paraları bu büyük düşüşlerin yaşanıp yaşanmayacak olduğunu tahmin edemediğinden mi yoksa hard fork etkisi ile Bitcoin fiyatını düşürerek hayalindeki gerçek Bitcoin, Bitcoin Cash ifadesinin doğruluk payını göstermek için mi yaptığını bilemiyoruz. – Kripto para analisti.

Bir başka kripto para analistine göre ise hard fork sonrasındaki bu düşüşlerin etkisinin bir süre daha devam etmesinin ardından tekrar piyasa kendisini fiyatlar ve piyasa hacmi açısından toparlamaya başlayacak ve değer kazanacak. Kripto paralardaki değer kaybının ne kadar sürede geri kazanılabilecek olduğu konusunda hafta içerisinde açıklamalar yapan birçok farklı analist, yatırımcıların 2019 yılı yaz ayların kadar 20 bin dolar seviyesi veya yakınında bir fiyat beklentisine girmemesini önermişti. Sadece 2019 yılı başlarında fiyatların tekrar 10 bin dolar ve düzeyine çıkabilecek olduğuna yönelik hafta içerisinde açıklamalar yapılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu