Ethereum

Kripto Para Analiz Şirketinden Ethereum (ETH) Uyarısı

Santiment, Ethereum yatırımcılarını uyardı.

Sektörün önde gelen kripto para veri analiz şirketlerinden birisi olan Santiment, toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi için ufukta tehlikeli günlerin gözüktüğünü vurguladı.

Ethereum İçin Durum Riskli

Santiment, Ethereum’un MVRV (market değeri ile gerçek değeri arasındaki farkı gösteren indikatör) verilerinin şu an ETH’yi tehlikeli bir noktaya koyduğunu vurguladı.

MVRV, bir varlığın toplam piyasa değerinin, gerçek piyasa değeri ile karşılaştırılmasından oluşuyor ve bu sayede piyasadaki zirveler veya dipler tahmin edilebiliyor.

Santiment, şu an için ETH’nin MVRV oranının tehlikeli ve yüksek riskli bölgeye geldiğini vurguladı.

Daha önce bu seviyeler görüldüğünde fiyat sert düşmüştü ve Santiment uzmanları da tam olarak buna vurgu yaparak 30 günlük MVRV’nin şu an “zorluk bölgesi” olarak adlandırılan noktaya çok yaklaştığını ifade etmekte.

Uzmanlar, yine de %25’lik bir artış için hala yer olduğunu belirterek aslında bu riskli duruma rağmen yükselişin kısa süreli devam edebileceğini ifade etti.

Uzun vadede ise 365 günlük verinin “çok riskli, aşırı değerlenmiş” bir seviyeye gelindiğine işaret ettiği vurgulanıyor.

Santiment, borsalara gönderilen ETH miktarının da son dönemde arttığını ve yakında bir satış baskısı gelebileceğini belirtti.

Kısaca Santiment’e göre Ethereum yakında satış baskısı ile sert düşecek ve diğer altcoinleri de beraberinde götürecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu