AltcoinHaberler

Kripto Para Birimi Sahipliğinde Birinci Olan Ülkede Hangi Altcoinler Popüler?

Anket sonuçları kripto paralara ilişkin benimsenme oranının arttığını gösteriyor.

Karşılaştırma sitesi Finder’in yakın zamanda yaptığı anket sonuçlarına göre Avustralya kripto para birimleri konusunda diğer ülkelere oranla daha iyimser olduğunu gösterdi. Finder araştırması, 22 ülkede 41.600’den fazla kişiyle düzenli olarak yapılan anketle küresel olarak kriptonun büyümesini ölçmeyi hedefliyor.

Ankete göre %17,8’lik oran ile üçüncü en yüksek kripto birimine sahip olan ülke Avustralya oldu. Avustralya’yı %16,7’lik oran ile Endonezya, %15,8’lik oran ile de Hong Kong takip etti.

Finder anketi sonuçları kripto para birimi sahipliğinde küresel ortalamanın %11,4 olduğunu ve kripto para sevgisi konusunda Avustralya’nın bir adım daha önde olduğunu gösterdi.

Finder CEO’su Fred Schebesta, çıkan anket sonuçları ile ilgili “Avustralya’nın kumar sevgisi” yorumunda bulunarak devam etti:

“Ayrıca finans açısından da çok bilgililer. Kriptoyla ilgili yasalar, alım satımı çok kolay hale getiriyor.”

Avustralyalı’ların Kripto Sevgisi!

Anketten çıkan diğer sonuçlara göre ise kripto para yatırımı yapanların yarısından fazlası (%65.2) Bitcoin’e sahip iken %42.1’si Ethereum’a , %26.4’ü de Cardano’ya sahip olduğunu belirtti.

Avustralya’daki diğer popüler kripto para birimleri ise %23’lik oran ile Dogecoin, %14,6’lık oran ile BNB oldu.

Avustralyalı erkekler çıkan sonuçlara göre kriptoya kadınlardan daha meraklı olduğunu ortaya koydu. Avustralya’daki erkeklerin yaklaşık %21.8’i, kadınların ise %14,1’i kripto para sahibi olduklarını söyledi.

Finder CEO’su Avustralya’daki kripto sevgisini ülkede bankacılığın gerçekten sorunsuz olmasına ve para çekme, yatırmanın çok kolay olmasına bağladı ve ekledi:

“Diğer ülkelerde kripto pazarına girip çıkma konusunda çok daha fazla yasa ve zorluk var.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu