Kripto Para

Kripto Para Birimleri Dengeli Fiyat Yürütüyor

Kripto para birimlerinin fiyatında dengeli fiyatlarla ilerleme mevcut.

Bitcoin ve kripto para fiyatları son günlerde dengeli bir fiyatla piyasanın sakin kalmasında büyük bir rol oynuyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi için kripto para yatırımcıları beklerken, fiyatlar ise tam tersine ne düşüyor, ne yükseliyor, dengeli bir fiyat ortamı yaratıyor. Bitcoin fiyatındaki değişimin bir süre önce 400 dolar kadar büyük bir düşüş sonucunda 4.200 dolardan 3.800 dolara düşmesi ve ardından tekrar 3.910 dolar ortalama seviyesine yükselmesi piyasada yatırımcıların beklemediği olaylar ile karşı karşıya kalmalarına sebep oldu. Bitcoin fiyatındaki düşüşün yatırımcılar açısından beklenmedik sonuçlar ortaya çıkardığı ve yatırımcıların piyasaya karşı beklentilerini düşüren gelişmeler olduğu bilinmekte.

Kripto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşlere ve yükselişlere bağlı olarak yatırımcılar, fiyatların beklenenden daha fazla düşse bile dengeli kalmasından daha iyi bir kazanç ortamı yaratabildiğini ve bu nedenle fiyatın sabit kalmasının kripto paralar açısından olumsuz olduğunu düşünüyorlar.

Bitcoin fiyatı 3.890 dolar seviyesinde dengeli bir fiyat çizerken, 3.900 dolar ve üzerindeki seviyelerde henüz 3.800 dolara düşüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Bitcoin fiyatındaki benzersiz değişimin tüm kripto para piyasasını etkilemesi ve beklenenden kötü sonuç verebilmesi sebebi ile yatırımcılar dengeli fiyatların zaman zaman iyi olabildiğini de düşünüyorlar.

Bazen ise kripto para yatırımcıları dengeli fiyatlarda sürekli alım ve satış yapan yatırımcılar için dengeli fiyatlar sürdüğü sürece kazanç olamadığını ve al sat işlemlerine uzun süre olmasa da çok kısa süreliğine ara vermeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Kısa süren bekleme süresi boyunca sürekli al ve sat yapan yatırımcılar, bu dönemde alım ve satış yapamadıklarından dolayı kazanç veya zarar etmiyor ancak bekledikleri süre boyunca alım ve satışlar yapamadıklarından dolayı kendilerine göre çok büyük rakamlarda olmasa da zarar ediyorlar.

Bitcoin neden yükselmiyor?

Bitcoin fiyatının yükselmemesinin arkasındaki sebeplerden birisi olarak piyasanın durgun olması ve yeni yatırımcıların endişesi bir numaralı sebeplerden birisi olarak gösteriliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi için piyasanın hareketli olması gereksinimi ve bunu yaparken, aynı zamanda kripto para yatırımcılarının sürekli alım ve satımlarının devam ediyor olması gereksinimi fiyatların yükselmesinde büyük bir role sahip.

Bitcoin fiyatındaki yükselişin olması için önce piyasadaki alımların yükselmesi ve satışların azalması gerek. Eğer satışlar yükselirse ve alımlar azalırsa kripto para birimlerinin fiyatında beklenenden daha kötü bir düşüş olabilir. Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebepleri arasında olan yatırımcıların piyasaya olan güvenlerinin 400 dolar düşüş sonrası ve aylardır beklenen 4.000 dolar direncinin tekrar geçilemediğinin göz önünde olması nedeniyle yatırımcılarda yeni yatırımlar yapmıyorlar.

Kripto para sahibi kişilerin bir bölümünün son haftalarda daha çok altın yatırımı yapmaya başladıkları biliniyor ve altın yatırımı ile fiziksel para birimi yatırımlarında artışlar var.

Bitcoin yatırımcılarına göre kripto para fiyatlarındaki düşüşler sebebi ile yeni yatırımlar yapmayacak olduklarını ve yatırımların zararına satışlarını istemediklerinden dolayı daha çok kazanç garantisi olan ve daha az risk olan yatırımları tercih ediyorlar.

Bitcoin’in riskli ve beklenmedik bir anda düşüş gösterebilen ve yükseliş yaşayabilen yatırım olmasından dolayı farklı yatırım araçlarından en çok altın değerlendiriliyor. Altının son yıllarda rağbet oranlarında beklenenden iyi bir artış olmasının arkasında yatan sebepler arasında ise kripto paralar ve benzer yatırım araçlarının hiçbirinin altın kadar neredeyse kesin kazanç getirmiyor olması gösteriliyor. Altın yatırımına oranla Bitcoin ve kripto para yatırımları her an daha fazla kazanç getirebilecek bir yatırım iken, altının güvenilir yatırım aracı olması tüm bunların önüne birçok insan açısından geçebiliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu