Kripto Para

Kripto Para Birimleri Kırmızıya Döndü!

Bitcoin fiyatında düşüş.

Kripto para birimlerinin fiyatı son 24 saat içerisinde tekrar kırmızaya döndü. Bitcoin değer kaybetmesi ile birlikte kripto para piyasalarında değer kaybı daha fazla arttı. Bitcoin fiyatının düşmesi nedeni ile kripto para yatırımcıları bir süredir piyasa hacminde azalma olmasını eleştirdiler. Bitcoin fiyatı ile Ethereum, XRP ve BCH fiyatında da düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebi olarak 4.000 ABD Doları seviyesinin altına düşmesine bağlı olarak gerileme olduğu ve alım taleplerinin düşmesine bağlı olarak yatırımcılar fiyatlarda düşüş yaşadı.

Bitcoin düşüşlerinden hemen sonra piyasada tüm kripto paralarda değer kaybı artışı oldu. Bitcoin için fiyat kaybının nedeni ile ilgili birçok farklı iddia ve bahane ortaya atılırken, yatırımcılar fiyatların kısa vadede düşmesinin orta vadede kazanç elde etmek isteyenler için daha olumlu olabilecek olduğunu açıkladı. Bitcoin piyasa hacminde düşüş sonrasında 69 milyar dolara gerilediği görüldü.

Bitcoin fiyatının 4.000 doların altına gerilemesi sonrasında 3.900 dolar seviyesine kadar gerilemiş olması, yatırımcıları piyasada 4.000 dolar direncinin geçilemediği ve aşılamadığı konusunda bazı endişeler yarattığı ifade edildi.

Bitcoin düşüşlerinden sonra çoğunlukla kripto para birimlerinin fiyatı ve piyasa hacminde düşüş daha fazla artıyor. Yatırımcılar, piyasa hacmi ve fiyatı düşüşleri nedeni ile kripto para piyasasında yeni alımlar yapmadıkça yatırımlarda değer kaybı daha büyük oranda artıyor.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün temel sebeplerinden birisi olarak kripto para analistleri mevcut düşüşlerin arkasında balinaların olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin almalı mıyız?

Bitcoin 4.000 dolar direnci seviyesini geçemediği sürece yatırımcılardan sürekli olarak olumsuz tepki almaya mahkum gibi görünüyor. Yatırımcılar, fiyat değişimleri nedeni ile piyasa hacminde değişimlerin çok fazla olduğu ve balinaların sürekli piyasada farklı fiyat değişimleri yarattıklarını, bu nedenle alım yapıp yapmamak konusunda kararsız kaldıklarını belirtiyorlar.

Analistler ise kripto para satın almanın zamanı ile ilgili herhangi bir zaman vermenin mümkün olmadığını, yalnız yatırımcıların kripto para fiyatlarını iyi takip ederek ne zaman alım yapılacağı ve ne zaman alım yapmamaları ile ilgili gerekli bilgileri edinebilecek olduklarını belirtiyor. Bitcoin alım yapıp yapmamak ile ilgili iyi düşünüp sonra karar vermek gerek. Aksi durumda bu düşüş döneminde kayıp etmek mümkün ve bu kayıpları geri yerine koymak kısa vadede mümkün değil.

Bu dönemde kripto para yatırımcılarının alım yapma istekleri olması durumunda uzun vadeli olarak belirli bir kazanç için beklemeleri gerekecek. Uzun vadeli bekleyemeyecek veya orta vadede kripto para kazancı elde edemeyecek olduğu inancına sahip olanların yatırım yapmaktan uzak durması öneriliyor. Uzun vadeli yatırımcıların ise 4.000 dolar seviyesinden yatırım yapmalarının kripto para birimlerinden kazanç elde etmeleri için iyi bir fırsat olabilir.

4.000 dolar direncinin geçilmesi ile ilgili olarak beklentiler kripto para birimi fiyatlarının nasıl fiyat grafiği çizecek olduklarına bağlı olarak değişebilir. Yatırımcılar, kısa vadede kripto para fiyatları ve uzun vadede Bitcoin fiyatını takip ederek piyasanın ne zaman alım fırsatı olduğunu anlayabilecekler.

  • Bu içerik yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu