Kripto Para

“Kripto Para Birimlerini CBDC’ler İle Karıştırmayın”

Bitcoin fon yöneticisi şirketi Grayscale Investments yeni bir rapor yayınladı.

Kripto para birimlerini yakından ilgilendiren raporlar yayınlaması ile bilinen Grayscale Investments yeni bir rapor yayınlayarak önemli bir yanlışı düzeltmek istedi. Merkez bankaları tarafından çıkarılacak olan – veya çıkarılması beklenen – CBDC’ler ile ilgili olarak yayınlanan raporda kullanıcıların bazen bu ikisini karıştırdıkları açıklandı. Kripto para birimleri ile merkez bankalarının çıkaracak oldukları dijital para birimlerinin asla yakından uzaktan ilgisi olmadığı, bunun sadece dijital olması ile ilgili bir ortak noktasının bulunduğuna değinildi.

Grayscale Investments raporuna göre; kripto para birimlerinin özellikle de dijital para birimleri ile karşılaştırılması doğru görülmedi. Kripto paraların, merkez bankaları tarafından çıkarılacak olan dijital paralar dolayısı ile asla güç kaybetmeyecek oldukları, bugün kripto para piyasasının tamamına yakınının ödemeler için değil, yatırım için kullanıldığı kısmen hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada dijital paraların herhangi bir kazanç elde ettirmeyeceği sadece ödeme aracı olarak kullanılacak olduğu, ancak kripto paraların hem ödeme aracı hem de yatırım – kazanç – aracı olduğu için daha fazla güç kazanmasının mümkün olabileceği vurgulandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı