Kripto HaberleriHaberler"Kripto Para Birimlerini CBDC'ler İle Karıştırmayın"

“Kripto Para Birimlerini CBDC’ler İle Karıştırmayın”

Takip et

Kripto para birimlerini yakından ilgilendiren raporlar yayınlaması ile bilinen Grayscale Investments yeni bir rapor yayınlayarak önemli bir yanlışı düzeltmek istedi. Merkez bankaları tarafından çıkarılacak olan – veya çıkarılması beklenen – CBDC’ler ile ilgili olarak yayınlanan raporda kullanıcıların bazen bu ikisini karıştırdıkları açıklandı. Kripto para birimleri ile merkez bankalarının çıkaracak oldukları dijital para birimlerinin asla yakından uzaktan ilgisi olmadığı, bunun sadece dijital olması ile ilgili bir ortak noktasının bulunduğuna değinildi.

Grayscale Investments raporuna göre; kripto para birimlerinin özellikle de dijital para birimleri ile karşılaştırılması doğru görülmedi. Kripto paraların, merkez bankaları tarafından çıkarılacak olan dijital paralar dolayısı ile asla güç kaybetmeyecek oldukları, bugün kripto para piyasasının tamamına yakınının ödemeler için değil, yatırım için kullanıldığı kısmen hatırlatıldı.

Yapılan açıklamada dijital paraların herhangi bir kazanç elde ettirmeyeceği sadece ödeme aracı olarak kullanılacak olduğu, ancak kripto paraların hem ödeme aracı hem de yatırım – kazanç – aracı olduğu için daha fazla güç kazanmasının mümkün olabileceği vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları