Haberler

Kripto Para Borsaları Bir Anda Erişilemez Hale Geldi!

Amazon Web Service sunucularında yaşanan teknik sorunlar nedeniyle Asya borsalarında ciddi kayıplar yaşandı.

Büyük bir sunucu ve web servisi gücünü elinde bulunduran Amazon Web Service sistemlerine bugün bir anda erişim kesildi ve yatırımcılar kripto para borsalarına erişemediklerini açıkladı. Birçok yatırımcı kripto para borsalarına erişemediklerini ve sorunların olduğunu açıklarken, Binance ve diğer bazı kripto para borsalarının erişim sorunu yaşadıkları doğrulandı. Kripto paralarına ve borsalara erişemeyen yatırımcılar ciddi sorunlar yaşadıklarını ve daha önce olduğu gibi bu kez bir güvenlik sorunu olup olmadığı konusunda borsalara Twitter hesapları üzerinden sorular sordu.

Twitter’dan Binance liderine sorulan soruda güvenlik sorunu olup olmadığı ile ilgili bilgiler talep edilirken, Zhao bu konuda herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadığını ve herhangi bir tehlikenin henüz bulunmadığını açıkladı. Eğer Amazon Web Service kaynaklı kripto para borsaları kayıplar yaşarsa bu kayıplar Amazon tarafından karşılanmak zorunda. Ancak piyasa değeri milyarlarca dolar olan kripto para borsalarının zararının bir anda olası bir durumda Amazon şirketince karşılanması mümkün olmayacağı için yatırımcılar ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’ye paralarını aktarmaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu