Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Borsaları Güvenliği İlk Sıraya Atadı!

Kripto Para Borsaları Güvenliği İlk Sıraya Atadı!

Takip et

Kripto para birimi borsalarına ait son dönemde siber saldırı haberlerini duymak eskiye göre daha fazla gündemde olan bir konu olsa da maalesef birçok insan kripto para borsalarının bugün yaşadıkları durumun kendi hatalarından dolayı olduğunu bilmiyor. Binance bile güvenliğe bugüne dek hiçbir zaman çok önem vermedi ve CEO kendisi bunu bir süre önce hacklenme girişimi sonrasında basına itiraf etmişti.

Bugün artık Binance ve diğer birçok kripto para borsasının hacklenmesi sonrasında borsalar güvenliğe birinci sırada yer vermeye başladı. Bunun sebeplerinden birisi olarak ise kayıpların olası siber saldırı durumunda daha fazla olması ve insanların kripto para birimi borsaları hacklendiğinde o kripto para borsasının kullanımını sonlandırması gerekçe gösterildi.

Bitcoin ve altcoin alım ve satımının yapıldığı kripto para borsaları her geçen gün daha fazla güvenlik için milyon dolarlar harcamak zorunda kalsa da bu parayı kendi yatırımcıları üzerinden aldıkları komisyon ile çıkarıyorlar. Borsaların çok kazanç elde ettikleri düşünülürse güvenliğe para ayırmayan borsalar hem kendisini, hem kullanıcılarını düşünmüyor olduğu anlamına geliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları