fbpx
HaberlerKripto Para

Kripto para borsaları için Türkiye nasıl düzenlemeler uygulayacak?

Türkiye’de kripto para borsaları için bir yasa veya mevcut olarak hükümet tarafından hiçbir karar alınmış değil. Aktif olarak birkaç kripto para borsasına sahip olan Türkiye‘de faaliyet gösteren kripto para borsaları yasal bir statüde olmalarına rağmen aktif olarak hizmet sundukları siteler üzerinden kar ve komisyon oranları ile ilgili olarak devlete vergilerini verirken, yatırımcıları koruyan ve kripto para borsalarını düzenleyen bir yasa ise yok ve bu alanda büyük bir boşluk hakim durumda.

Bu boşluğun ne zaman doldurulacak olduğu konusu merak edilirken, yasalar ile kripto para borsalarının yaşadığı ve içerisinde bulunan yatırımcıları zor durumda bırakabilecek olan konularda nasıl yasal önlemler alınacak olduğu merak ediliyor.

 Bu yıl yeni yasalar gelebilir mi?

2018 yılı içerisinde yeni yasaların devreye girebilecek olduğu ve kripto para borsalarına ayrı, kripto para yatırımcılarına ayrı yasalar oluşturabilecek olduğu tahmin ediliyor. Hükümetin atacak olduğu adımlar ve bu alanda yaşanan vergi eksikliği benzeri konularının daha hızlı hareket edilmesi ve daha kısa sürede yasaların çıkabilecek olduğu tahminlerini güçlendiriyor.

Türkiye’nin nasıl düzenlemeler uygulayacak olduğunu ise zaman ve mevcut açıklar gösterecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box