Kripto HaberleriHaberlerKripto para borsaları için Türkiye nasıl düzenlemeler uygulayacak?

Kripto para borsaları için Türkiye nasıl düzenlemeler uygulayacak?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Türkiye’de kripto para borsaları için bir yasa veya mevcut olarak hükümet tarafından hiçbir karar alınmış değil. Aktif olarak birkaç kripto para borsasına sahip olan Türkiye‘de faaliyet gösteren kripto para borsaları yasal bir statüde olmalarına rağmen aktif olarak hizmet sundukları siteler üzerinden kar ve komisyon oranları ile ilgili olarak devlete vergilerini verirken, yatırımcıları koruyan ve kripto para borsalarını düzenleyen bir yasa ise yok ve bu alanda büyük bir boşluk hakim durumda.

Bu boşluğun ne zaman doldurulacak olduğu konusu merak edilirken, yasalar ile kripto para borsalarının yaşadığı ve içerisinde bulunan yatırımcıları zor durumda bırakabilecek olan konularda nasıl yasal önlemler alınacak olduğu merak ediliyor.

 Bu yıl yeni yasalar gelebilir mi?

2018 yılı içerisinde yeni yasaların devreye girebilecek olduğu ve kripto para borsalarına ayrı, kripto para yatırımcılarına ayrı yasalar oluşturabilecek olduğu tahmin ediliyor. Hükümetin atacak olduğu adımlar ve bu alanda yaşanan vergi eksikliği benzeri konularının daha hızlı hareket edilmesi ve daha kısa sürede yasaların çıkabilecek olduğu tahminlerini güçlendiriyor.

Türkiye’nin nasıl düzenlemeler uygulayacak olduğunu ise zaman ve mevcut açıklar gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları