Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Borsaları Kuzey Kore'ye IP Ban Önlemi Alabilir!

Kripto Para Borsaları Kuzey Kore’ye IP Ban Önlemi Alabilir!

Takip et

Milyonlarca insanın canını yakan siber saldırıların dozu her yıl daha fazla artıyor. İnsanların binbir türlü emekle satın aldığı kripto para birimleri sadece 1 nükleer program için heba ediliyor. Saldırganlığı ile tanınan ve antidemokratik bir ülke olarak bilinen Kuzey Kore bu siber saldırıların baş sorumlusu. Kuzey Kore’nin kripto para borsalarına düzenlediği saldırıların toplam 365 gün içerisinde kripto para borsalarına düzenlenen saldırıların %40’ından daha fazlasını oluşturduğuna inanılmakta. Resmi rakamlar 17 farklı ülkede 35’ten daha fazla saldırının Kuzey Kore tarafından gerçekleştirildiğini açıklıyor.

Kuzey Kore merkezli IP’ler kripto para borsalarına erişebiliyor ve herhangi bir IP ban uygulanmıyor. Ancak Kuzey Kore’den hiçbir kimse kripto para birimi satın alamıyor. Bu nedenle kripto para borsalarının bazılarının kripto para borsasını daha fazla güvene almak için Kuzey Kore merkezli IP adreslerini otomatik ban yöntemi ile engellemesi öneriliyor.

VPN ile bağlantıların reddedilmesini öneren birçok Güney Koreli, saldırganlığı ile nam salan Kuzey Kore’nin bu eylemlerine karşılık olarak tüm platformlardan engellenmesi, ağır yaptırımların uygulanması ve Kim yönetimine ait hiçbir tavizin tanınmamasını, Çin merkezli bağlantılara daha fazla filtre uygulanmasını öneriyorlar.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları