Kripto Para

Kripto Para Borsaları Ve Yatırımcıları Kendilerini Siber Saldırılardan Koruyabiliyor Mu?

Kripto para yatırımcıları kendilerini siber saldırılardan koruyabiliyor mu?

Nexo

Bitcoin almak ile biten bir ödeme aracı değil. Varlıklarının tamamını Bitcoin’de saklayan bir insan bugüne kadar dünyada çok az sayıda çıkmış olabilir ama çoğu büyük kripto para birimi yatırımcısı tüm hayatının varlığını Bitcoin veya kripto paralarda saklamıyor. İnsanlar kripto para birimlerinin her an olası bir siber saldırıya uğrayabileceğini ve hesaplarının siber saldırı riski ile karşı karşıya kalabilecek olduğu riskini bilerek hareket ediyorlar. Tüm bunlar bir tarafta kalsın, yatırımcılar olası bir fiyat düşüşünde bile tüm varlıklarının yarı yarıya belki daha fazla silinebilecek olduğunu düşünüyor. Olmamış bir şey değil, daha önce 20.000 dolara yükselmiş olan Bitcoin 3.000 dolar seviyesine kadar düştü ve %75’inden fazlası piyasadan silindi.

Tüm bunlar siber saldırılar konusunda da yatırımcıların çok fazla dikkat etmesi gerektiğini düşündürüyor. Zira yatırımcılar eğer ki piyasada olası bir düşüş olursa veya kendilerine veya borsaya yönelik bir siber saldırı olursa ne yapabilecek olduklarını biliyorlar: Hiçbir şey!

Evet yanlış duymadınız, doğru okudunuz. Bir kripto para borsası hacklendiği zaman eğer ki büyük bir siber saldırı ise sigorta fonlarının tüm kaybedilen kripto paraları ödemesi asla mümkün değil. Bugün Binance kripto para borsası siber saldırıya uğrar ve tüm varlıklarını kaybeder ise bu parayı devlet ödemeyeceğine göre yine yatırımcılar mağdur kalacak ve buna karşı önlemler alınması gerekecek.

Kripto para birimi borsaları ve kripto para yatırımcıları tüm varlıklarını asla tek bir kripto para borsasında tutmamalı ve asla tüm varlıklarını kripto para veya Bitcoin olarak tutmamalı. Aksi durumda yeni bir siber saldırı karşısında yapılacak hiçbir şey olmayabilir ve bu da yatırımcıların tüm varlıklarını kaybetmesine bile sebep olabilecek büyük bir konu.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı