coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Borsalarında Tutulan Bitcoin (BTC) Sayısı Giderek Artıyor! Bu Neyin İşareti?

Kripto Para Borsalarında Tutulan Bitcoin (BTC) Sayısı Giderek Artıyor! Bu Neyin İşareti?

Blockchain analiz firması Glassnode kripto para borsalarına bağlı cüzdanlarda saklanan Bitcoin sayısının giderek arttığını açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain analiz firması Glassnode’un Bitcoin borsası net pozisyon değişikliği metriği, merkezi kripto para borsalarına bağlı cüzdanlarda saklanan Bitcoin’in (BTC) Mayıs ayından bu yana hızlı bir şekilde arttığını gösterdi.

Borsa Cüzdanlarında Tutulan Bitcoin Sayısı Hızla Yükseliyor

Bitcoin bu ay %7 değer kazanarak Ekim ayındaki %28’lik yükselişini genişletti.

Dört hafta önceki aynı tarihe kıyasla borsa cüzdanlarında tutulan BTC sayısı Pazar günü 31.382,43 BTC’ye (1,16 milyar dolar) yükselerek 11 Mayıs 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu da borsalarda tutulan toplam bakiyeyi 2,35 milyon BTC’ye yükseltti.

Borsa cüzdanlarına giriş, yaygın olarak yatırımcıların varlıklarını likide etme niyetini, potansiyel bir satış baskısını veya vadeli işlem ve opsiyon piyasalarında marj olarak coinleri kullanma niyetini temsil eder.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: Arjantin'de Bitcoin Destekçisi Aday Javier Milei Seçimi Kazandı, BTC 37.000 Doları Aştı

BTC borsası net pozisyon değişikliği 1 Kasım’dan bu yana sürekli olarak pozitif seyrediyor. Tarihsel olarak, bu tür dönemler boğa piyasasının nefes aldığı ya da fiyatların geri çekildiği dönemlere denk gelmiştir.

Bununla birlikte, son giriş, merkezi borsalara olan yatırımcı güveninin yenilendiğini de gösterebilir.

Borsa cüzdanlarında tutulan coinlerin güvenliğinin, geçen yılın sonlarında Sam Bankman Fried’in FTX borsasının çökmesinin ardından sorgulanmaya başladığını belirtmek gerekir.

Bu durum yatırımcıların coinleri borsalardan çıkarıp doğrudan kendi gözetimleri altına almalarına yol açmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail