Haberler

Kripto Para Borsalarının 2021’de Güvenliği Daha Çok Arttırması Gerekecek

Son dönemde yapılan çalışmalar siber saldırıların gelecek yıllarda daha fazla artacağını gösteriyor.

Bir süredir siber saldırılarda artışlar yaşandığı biliniyor. Özellikle de son dönemde yaşanan siber saldırı artışları sonucunda banka hesapları, kripto para borsaları ve yatırımcılar hedef alınırken, yaşanan bu durumlar nedeniyle birçok insan milyarlarca dolar değerinde para kaybetmiş durumdalar.

FBI tarafından geçtiğimiz haftalarda yayınlanan raporlarda pandemi döneminde %75 oranına varan siber saldırı artışlarından söz edilirken, özellikle 2021 yılında daha büyük ekonomik çöküş yaşanması öngörülüyor. Bu durumun ise siber saldırı vakalarında çok daha büyük artışlara sebep olabileceği, bu artışların özellikle de gelişmiş ülkeler ve gelişmeye devam eden ülkelerde etkisini gösterebileceği siber güvenlik uzmanlarınca şimdiden ifade edilmekte.

Yatırımcıların ve kripto para borsalarının özellikle 2021’e girmeden önce daha fazla güvenlik duvarı, güvenlik, DDoS saldırılarına karşı arttırılmış önlemler alması önerilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu