Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası Blockchain.com'un Three Arrows Capital İflasındaki Kaybı Açıklandı!

Kripto Para Borsası Blockchain.com’un Three Arrows Capital İflasındaki Kaybı Açıklandı!

Takip et

Kripto para borsası Blockchain.com, şu anda İngiliz Virgin Adaları’nda bir tasfiye emrine tabii olan aşırı kaldıraçlı hedge fonu Three Arrows Capital’e borç verdiği için 270 milyon dolar kaybedecek.

“Three Arrows Capital İflası 270 Milyon Dolarlık Kayba Neden Olacak”

Blockchain.com’un CEO’su Peter Smith, hissedarlara yazdığı bir bir mektubunda şu ifadeleri kullandı:

“Three Arrows Capital hızla iflasa doğru gidiyor ve bu şirketin temerrüt etkisi Blockchain.com’dan alınmış yaklaşık 270 milyon dolarlık ABD doları ve kripto para varlıkları olacak.”

Bu yılın başlarında yönetim altındaki varlıklarda milyarlarca dolarla iftihar eden Three Arrows Capital, kripto para fiyatlarının düşmesi ve zayıf risk yönetimi kombinasyonu sonucunda çöktü ve birçok kripto kredi şirketini de zor durumda bıraktı.

Blockchain.com CEO’su Şirketin Müşterilerinin Bundan Etkilenmeyeceğini Söyledi

Smith, Three Arrows şirketinin dört yıl içinde Blockchain.com’un taraf olduğu 700 milyon doların üzerinde kripto para ödünç aldığını ve geri ödediğini belirtti. Smith ayrıca 24 Haziran tarihli mektupta Blockchain.com’un “likit ve sağlam kaldığını ve müşterilerinin bundan etkilenmeyeceğini” vurguladı.

Yaklaşık bir hafta kadar önce, Blockchain.com ve türev borsası Deribit’in, 3AC olarak da bilinen Three Arrows’un tasfiyesi için baskı yapan alacaklılar arasında olduğu bildirilmişti. Bir Bloomberg News raporunda Smith, 3AC’nin “kripto endüstrisini dolandırdığını” söyledi ve bu şirketin “onları yasaların sonuna kadar hesap verebilir tutmayı” amaçladığını ekledi.

İlgili Haber
3AC Köşeye Sıkıştı! Bu Bitcoin Borsaları da 3AC'nin Tasfiyesini İstiyor!

Blockchain.com’un mali durumuna aşina olan bir kişi CoinDesk’e şirketin kayıpları atlatmak için iyi durumda olduğunu söyledi.

Söz konusu kişi, ” Kurum üzerinde herhangi bir baskı olduğu hissine kapılmıyoruz” dedi.

2011 yılında kurulan Blockchain.com, kripto para birimi endüstrisindeki en uzun soluklu girişimlerden biri olarak tanınıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları