BorsaHaberler

Kripto Para Borsası FTX, Büyük Bir Satın Alım ile Bu Ülkenin Kripto Pazarına Girdi!

ABD'nin en büyük kripto para borsası haline gelen FTX, yeni satın alımıyla beraber küresel pazarını genişletiyor.

Cuma günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre kripto para borsası FTX, Alberta merkezli ticaret platformu Bitvo’yu satın almak için, düzenleyici onayın verileceği zamana göre 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanacak bir anlaşma imzaladı.

2018’de kurulan Bitvo, Kanada’daki tüm eyalet ve bölgelerin menkul kıymetler yasaları kapsamında tescilli bir borsa olarak faaliyet gösteriyor. Ayrıca Kanada’nın mali istihbarat kurumu FINTRAC’a sanal varlık hizmeti sağlayıcısı kategorisinde bir para hizmetleri işletmesi olarak da kayıtlı.

İlgili Haber
FTX CEO'su SBF, Şirketinin Genişleme Planları Hakkında Konuştu!

“Kanada Kripto Para Pazarına Girmekten Mutluluk Duyuyoruz”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kanada pazarına girmekten ve FTX’in küresel kapsamını genişletmeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Kanada’ya doğru genişlememiz, dünyanın farklı coğrafyalarındaki kripto para düzenleyicileri ile proaktif bir şekilde çalışmamızın bir başka adımıdır.”

Bitvo ekibinin, satın alma işleminin ardından FTX’in küresel iş gücüne entegre olması ve Kanada pazarında sorumluluk üstlenmesi bekleniyor.

Bitvo CEO’su Pamela Draper, söz konusu satın alım ile ilgili şunları aktardı:

“Kanada dijital varlık alım satımına giderek artan bir ilgi gösteriyor ve Kanada kripto para topluluğuna dünyanın önde gelen düzenlenmiş kripto varlık alım satım platformlarından birine giriş sağlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Rakip borsa Binance, birkaç ticaret platformunun eyaletin kripto düzenlemelerine uymaması üzerine geçtiğimiz Haziran ayında Ontario’dan çekilmişti.

Kanada Ekim ayında, dünyanın ilk spot bitcoin ETF’si olarak faturalandırılan Purpose Bitcoin ETF’yi listeledi. ETF’nin şu anda yönetimi altında yaklaşık olarak 1 milyar dolar varlığı bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu