Kripto HaberleriBorsaKripto Para Borsası FTX'in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!

Kripto Para Borsası FTX’in Dev Yatırım Şirketini Satın Alacağı İddia Ediliyor!

Takip et

Bloomberg’in yaptığı habere göre konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried’in borsası FTX, Robinhood Markets Inc. şirketini satın alıp alamayacağını araştırıyor.

ABD’de faaliyet gösteren Robinhood platformunda kullanıcılar kripto para ve hisse senedi alım satımı yapabiliyor. Robinhood özellikle 2020-2021 yılları arasında yaşanan Dogecoin gibi meme tokenlerin yükselişlerinin ABD’deki merkezi olmuştu.

FTX, Robinhood’u Satın Almak İçin Kendi İçerisinde Görüşmeler Yapıyor

İsmini vermek istemeyen kaynaklar, FTX’in Robinhood şirketini nasıl satın alabileceğine dair kendi içerisinde görüşmeler yapıyor. Bir diğer kaynak ise Robinhood’un henüz kripto para borsasından resmi bir satın alım adımı görmediğini bildirdi. Söz konusu kişiler, nihai bir kararın verilmediğini ve FTX’in bir anlaşma yapmamayı tercih edebileceğini belirtti.

Gün içerisinde 8.45 dolar seviyesinden işlem gören Robinhood hisseleri, haberin duyulmasının ardından yaklaşık %15 artış ile 9.50 dolar seviyesine dayandı. Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda hissenin fiyatı ufak bir düşüş ile birlikte 9.26 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber
FTX'den Yeni Kripto Para Hamlesi!

Bununla birlikte şirketin hisse senedi fiyatları halka açıldığı tarih olan geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana neredeyse %77 değer kaybetti.

Kripto para dünyasında düşüş eğilimi sürerken FTX’in son zamanlarda gerçekleştirdiği agresif hamleler kripto piyasasında dikkat çekiyor. Şirket kısa bir süre önce zor durumda olan BlockFi şirketine 250 milyon dolarlık bir kredi yardımı yapmıştı.

Bununla birlikte şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried dünyanın en genç milyarderlerinden biri olarak tanınıyor. Bankman-Fried, verdiği röportajda kripto para borsası kurma gibi bir amacı olmadığını fakat şansının yaver gittiğini söylemişti.

Güncelleme

İddialardan sonra FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, “Robinhood ile satın alma görüşmesi içinde değiliz” şeklinde açıklamada bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları