Kripto HaberleriHaberlerKripto Para Borsası Hacklendi!

Kripto Para Borsası Hacklendi!

Takip et

Japonya merkezli kripto para birimi borsası Bitpoint siber saldırıya uğradı. 32 milyon dolarlık kripto para birimi çalındığı ilgililerce açıklanan kripto para birimi borsasının yaşadığı bu sorun sonrasında sistemlerin bir süre boyunca erişilemez hale geldiği iddia edildi. Kripto para borsasının 23 milyon dolarlık çalınan kripto paraların kullanıcılara ait, kalan 9 milyon dolarlık kripto paranın ise Bitpoint kasasına ait olan kripto paralar olduğu doğrulandı. Bitcoin ve altcoin satışlarının yapıldığı ve binlerce farklı kripto para birimi yatırımcısının aktif olarak kullandığı borsanın yaşadığı bu problemin ardından ise yatırımcılar paralarının geri ödenip ödenmeyecek olduğu hakkında meraklı gözler ile kripto para borsasına bakmaya başladı.

Bitpoint neden hacklendi?

Bitpoint ile ilgili neden hacklendiği henüz açıklanmış değil, ancak hackerlar borsada bir şekilde bir açık bulmuş olmalı ve bu açıktan yararlanarak kripto para borsasını hacklemiş olmalılar. Borsalar yeterince önlem için para ayırmadıklarında bu ve buna benzer sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyorlar ve bunu anlamaları için bu tür bir siber saldırıya kadar beklemeyi tercih ediyorlar. Binance CEO’su CZ örneği bu konuda en önemli örnekler arasında.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları