HaberlerKripto Para

Kripto Para Borsasında Lobi Faaliyetleri Sürüyor

Bitcoin, bilindiği üzere bir süre sonra devletlerinde baskıcı ve engelleyici politikaları karşısında ve spekülatif olarak yapılan olumsuz haberler sonrasında kısa sürede büyük bir düşüş yaşamıştı.

Yakın bir geçmişte 20 bin dolar üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, bilindiği üzere bir süre sonra devletlerinde baskıcı ve engelleyici politikaları karşısında ve spekülatif olarak yapılan olumsuz haberler sonrasında kısa sürede büyük bir düşüş yaşamıştı. Yaşanan büyük düşüşün ardından pek çok girişimci ve yatırımcı büyük maddi kayıplar yaşamış, tüm bu hadiselerin yaşanmasına sebep olarak ise lobi faaliyetleri gösterilmişti. Bitcoin yaşadığı büyük düşüşle birlikte adeta dipleri görmüş ancak kısa bir süre sonra ise yükseliş dönemine girmiştir. Kripto para borsasının güçlenmesiyle birlikte yavaş bir yükseliş trendine giren BTC ve diğer kripto para birimleri yeniden yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ancak BTC her ne kadar güçlü görünse de lobi faaliyetlerinin hala devam ettiği belirtiliyor.

Federal Seçim Komisyonu: Lobi Yine İş Başında

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyetlerini sürdüren bir kurum olan Federal Seçim Komisyonu’ndan yapılan araştırmalarda elde edilen verilere göre 80 lobi kurum ve kuruluşunun mal varlıklarının yaklaşık olarak yarısının BTC alım gerçekleştirmeye hazırlandığı ifade ediliyor. Öte yandan bu 80 lobi kurum ve kuruluşunun son 3 aydaki hesap hareketleri incelendiğinde toplamda 42 milyon dolar değerinde kripto para satın alındığı tespit edildi. BTC alımı gerçekleştiren firmalar arasında Ernst & Young ve Accenture gibi sektörün önde gelen şirketlerinin yanı sıra ABD Ticaret Odası gibi kurumlar da yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu