binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKripto Para Dolandırıcıları Bu Defa ABD Adalet Bakanlığı'nı Dolandırdı!

Kripto Para Dolandırıcıları Bu Defa ABD Adalet Bakanlığı’nı Dolandırdı!

ABD Adalet Bakanlığı'na bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DAE) kripto para dolandırıcılarının kurbanı oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para dolandırıcılık olaylarının arttığı bu günlerde ABD’de ilginç bir olay yaşandı.

Forbes‘un haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DAE) dolandırıcıların kurbanı oldu.

Buna göre DAE yaptığı soruşturmalardan ele geçirdiği dijital paranın 50.000 dolardan fazlasını dolandırıcılara kaptırdı.

DEA, mayıs ayında yasadışı narkotik gelirlerini aktarmak için kullanıldığından şüphelendiği iki Binance hesabından 500.000 USDT‘ten fazla ele geçirdi.

Fonlar DEA tarafından kontrol edilen güvenli hesaplara yerleştirildi. Sonrasında DAE test amacıyla 45,36 USDT’yi ABD Polis Teşkilatı’na gönderdi.

Ancak bu transfer dolandırıcıların takibine takıldı ve dolandırıcı ABD Polis Teşkilatı’nın adresine benzer bir cüzdan adresi oluşturdu ve DAE’nşin bu adresi Polis Teşkilatına ait adres sanılmasını sağladı.

Sonrasında DAE, bu hesabı ABD Polis Teşkilatı’na bağlı sanarak tek seferde 55.000 USDT gönderdi.

Yaptığı hatanın farkına varan DAE, Tether’den varlıkların dondurulmasını talep etti ancak Tether fonların aktarıldığını söyledi.

Halihazırda dolandırıcıların bulunması için FBI soruşturma yaparken çalınan fonların Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) dönüştürüldüğü görüldü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail