Kripto Para

Kripto Para Düzenlemeleri Uzun Süre Gündeme Gelmeyebilir

Kripto para birimleri ile ilgili düzenlemelerin yakın zamanda yapılabilmesi hayal oldu.

Yakın zamana kadar Rusya, AB üyesi ülkeler ve diğer bazı ülkelerde kripto para düzenlemeleri konusunda yeni düzenlemeler yapılması bekleniyordu. 3 ay önce dünyaya etkisini gösteren corona virüsü ise bugün tüm dünyada yeni yasaların çıkmasını engellerken, Rusya’da anayasa seçimlerini bile erteletebilecek kadar etkili bir salgın olarak görülüyor.

Amerikan halkı, Avrupa halkı ve diğerleri corona virüsünden yakından etkilendiler. Hükümetler halk için trilyonlarca dolar değerinde kararlar alırken, ABD Başkanı Donald Trump’ın her bir Amerikan vatandaşına 1.000 dolar para dağıtması bekleniyor.

Avrupa’da ise Fransa hükümeti vatandaşlarına 300 milyar Euro destek sağlarken, Almanya’da benzer adımlar atıyor. Yine diğer AB üyesi ülkeler bu tür adımlar atarken Kanada 83 milyar dolarlık bir para ayırdığını ve bunun gelirlerinin sadece %3’ü olduğunu duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ortalama 15 milyar dolarlık bir destek sunacaklarını açıkladı.

Corona virüsü kripto para yasalarını erteletti bile

Kripto para birimleri ile ilgili beklenen yasalar bugünlerde pek fazla gündeme gelmemeye başladı. Corona virüsünün kısa süre içerisinde etkisinin geçmesi durumunda bile yasaların görüşmelere konu olması mümkün değil. Kısa vadede yine corona virüsü dolayısı ile kripto para yasaları ile ilgili AB’nin adım atması da beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu