HaberlerKripto Para

”Kripto Para Düzenlemeleri Yetersiz”

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ) başkanı Chris Giancarlo, kripto para düzenlemelerinde başarılı olunmadığına değinerek, bu konuda kripto para düzenlemelerinin henüz daha pek fazla başarılı noktaya gelmediğini, daha fazla düzenleme yapılması gerektiğini, bununla ilgili olarak düzenlemeler üzerinde çalışmalar düzenlendiğinin altını çizdi.

Açıklamalarında kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili olarak yasaların pek fazla devrede olmadığının altını çizen ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (US Commodity Futures Trading Commission (CFTC) ) başkanı Chris Giancarlo, bununla ilgili olarak piyasa durumunun, gelecekte kripto para güvenliği ile ilgili bazı önlemlerin hemen alınması gerektiğinin net ve güçlü bir şekilde mesajını verdi.

Önlemler Ne Düzeyde?

Önlemler konusunda yabancı ülkelerde bazı önlemler alınmaya başlanırken, Türkiye’de de siyasilerin bu konularda henüz şu aşamada önlem alınmasını beklemedikleri ve Bitcoin hakkında yasalar hazırlamadıkları bilinmekte. Bazı zamanlarda ise T.C. Maliye Bakanlığı tarafından bu konuda bazı düzenlemeler yapıldığına dair iddialar ortaya atılıyor ancak bakanlıktan net ve resmi bir açıklama yapılmış değil.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu