BitcoinHaberlerKripto Para

Kripto Para Emeklilik Platformu 125 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

iTrustCapital, Left Lane Capital liderliğindeki A Serisi fonlamada 125 milyon dolar topladı.

Kripto paralar bir kısım yatırımcılar tarafından kısa vadeli yatırım aracı olarak görülürken kimi yatırımcılar için de emeklilik fonu olarak görülüyor.

Bu bağlamda uzun vadeli yatırımcılar için hizmet sunan firmalardan biri de kripto bireysel emeklilik hesabı platformu olan iTrustCapital‘dir.

Kullanıcıların bireysel emeklilik hesapları (IRA’lar) aracılığıyla kripto para yatırımı yapmalarına imkan sağlayan bir platform olan iTrustCapital, A Serisi bir finansman turunda 125 milyon dolar topladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada finansman turunun Left Lane Capital liderliğinde gerçekleştiği belirtildi.

ABD merkezli yatırımcılarının kripto para birimi işlemi yapmalarına imkan sağlayan iTrustCapital platformu, halihazırda fiziksel altın ve gümüşün yanı sıra Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere 25 kripto para birimine de erişim sağlıyor.

Gerçekleşen finansman turundan elde edilen gelirler, ITrustCapital’in ürün ve hizmetlerini genişletmesine, müşteri hizmetlerini geliştirmesine ve yeni pazarlama kanalları başlatmasında kullanılacak.

Şirket, 45-65 yaş arasında değişen müşteri tabanı olduğunu ve son finansman turu ile birlikte iTrustCapital’in değerlemesinin 3,1 milyar doların üzerine çıktığını bildirdi.

Finansman turuna katılan yatırımcılardan bir açıklama gelmez Left Lane Capital yönetim kurulu üyesi Matthew Miller, “iTrustCapital ile kendi kendini yöneten IRA’lar aracılığıyla kripto para birimlerine erişim sağlama konusunda ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

iTrustCapital CEO Todd Southwick verdiği bir röportajında platformun yaklaşık 27.000 finanse edilmiş hesabı bulunduğunu ve 2022’de 180.000 – 200.000 hesap daha eklemeyi hedeflediğini belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu