Haberler

Kripto Para Hırsızları Kara Parayı Ev Alarak Aklıyor

Kripto para hırsızlarının yaptıkları hırsızlıkları tavan seviyeye varırken bu tür hırsızlık vakalarının hiçbir şekilde ortaya çıkmaması için BTC saldırganlarının kripto paraları ev alarak akladıkları ortaya çıktı. Bitcoin ile ev almayı tercih eden kripto para saldırganları satıcı kişinin BTC hesabına evi almadan önce kripto para olarak transferi yaparken hemen ardından ise satıcıdan tapuyu alarak ev sahibi olabiliyor.

Güney Kore ve Çin

Bu sayede adı hiçbir belgede geçmeyen kripto para saldırganlarının kara parayı hükümetlerin hiçbir şekilde öğrenemeyecek olduğu şekilde akladığı, emlakçıların ise yabancı ülkelerde kripto para ile ev almak isteyen bu tür siber saldırganları bilemeyecek olmalarından dolayı taleplere kısmen yanıt verebildikleri açıklandı.

Kripto para ile ev alan kişilerin en fazla Çin ve Güney Kore‘de aktif oldukları ortaya çıkarken, henüz bu konuda araştırma ve tam bilgi sahibi olan bir siber güvenlik şirketinin olmaması kripto paraların daha nerelerde aklandığı konusunda akıllarda soru işaretlerine sebep oldu. Bazı ülkelerde kripto paralar ile ev almak git gide yaygın hale gelirken Türkiye’de ise bugüne kadar hiç satış yapılmadığı tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu