Haberler

Kripto Para İle Fidye İsteme Rakamları Artıyor

Security Endpoint Threat Report 2019 raporunda da ortaya çıkan yeni detaylar kripto para ile para isteyen siber saldırganların sayısının artışına işaret ediyor.

Kripto para birimleri sürekli olarak yatırımcılar ve ödeme yapmak isteyen kimseler tarafından aktif olarak kullanılıyor. Ancak son veriler gösterdi ki kripto para ile fidye ve ödeme talep eden dolandırıcılar ve siber saldırganların sayısı artışa geçmiş durumda. Cyrptojacking adı verilen olayın Hindistan’da çok fazla yaygın olduğunu gösteren Security Endpoint Threat Report 2019 raporunda da, özellikle bu tür olayların binlerce insanı etkilediği bir kez daha ortaya çıkarıldı. Kişilerin bilgisayarının izinsiz olarak madencilik için kullanıldığı bu olayın Hindistan’da bazı bölgelerde çok daha fazla yaşandığı bildirildi.

Kripto para birimi yatırımcıları özellikle bu tür olaylara daha fazla aşina olsa da, yatırımcıların 2020 yılı sonuna kadar cryptojacking olaylarına daha fazla maruz kalması ve bunu çözebilmek için bilişim uzmanlarına milyarlarca dolar ödemeleri bekleniyor.

*Hindistan’da ve tüm dünyada bu olay mevcut.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu