Kripto HaberleriHaberlerKripto Para İle Fidye Talepleri COVID-19 Döneminde Artıyor

Kripto Para İle Fidye Talepleri COVID-19 Döneminde Artıyor

Takip et

2020 yılında FBI tarafından yapılan açıklamada kripto para ile fidye taleplerinin arttığı doğrulanmıştı. Bugünlerde giderek daha fazla belirsizliğin içerisine doğru sürüklenen insanlık, aşı bulma çalışmaları, önlemler ve diğer çalışmalar derken ekonomik olarak trilyonlarca dolar para kaybetmeye başladı.

Dünya tarihinde daha önce ekonomilere bu kadar büyük zarar veren küresel herhangi bir olay yaşanmamıştı. Yaşanan olaylar geçmişte milyonlarca dolar parasal kayıplara yol açarken, COVID-19 ise en büyük kayıplara sebep olan gelişme olmuştu.

Bu dönemde siber saldırganlar hem devletlerin yardımlarının yetersiz olması, hem çalışma düzenlerinin daha az olması gibi sebeplerle kripto paralar ile fidye saldırılarını arttırmaya başladılar. Araştırmalar saldırıların giderek arttığına işaret ederken, özellikle de bilgisayar ve mobil cihazları ele geçiren saldırganlar birkaç veri için onbinlerce dolarlık kripto para talep edebiliyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları