Haberler

Kripto Para İle Fidye Talepleri COVID-19 Döneminde Artıyor

Kripto para birimleri ile fidye talep eden siber saldırganların sayısında rekor düzeyde artış yaşanıyor.

2020 yılında FBI tarafından yapılan açıklamada kripto para ile fidye taleplerinin arttığı doğrulanmıştı. Bugünlerde giderek daha fazla belirsizliğin içerisine doğru sürüklenen insanlık, aşı bulma çalışmaları, önlemler ve diğer çalışmalar derken ekonomik olarak trilyonlarca dolar para kaybetmeye başladı.

Dünya tarihinde daha önce ekonomilere bu kadar büyük zarar veren küresel herhangi bir olay yaşanmamıştı. Yaşanan olaylar geçmişte milyonlarca dolar parasal kayıplara yol açarken, COVID-19 ise en büyük kayıplara sebep olan gelişme olmuştu.

Bu dönemde siber saldırganlar hem devletlerin yardımlarının yetersiz olması, hem çalışma düzenlerinin daha az olması gibi sebeplerle kripto paralar ile fidye saldırılarını arttırmaya başladılar. Araştırmalar saldırıların giderek arttığına işaret ederken, özellikle de bilgisayar ve mobil cihazları ele geçiren saldırganlar birkaç veri için onbinlerce dolarlık kripto para talep edebiliyorlar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu