Kripto Para

Kripto Para İle Yapılan Bağışlar “Yerine” Gitmiyor Olabilir

Çok uzun zamandır insanlar kripto para birimlerini bir yatırım aracı olarak ve ödeme aracı olarak kullanmaya devam ediyorlar.

Türkiye’de ve dünyada sürekli olarak insanlar Bitcoin başta olmak üzere çok sayıda yatırım ve ödeme için kripto para birimlerinden yararlanıyorlar. Son Avustralya yangınları için kripto para ile milyonlarca dolar bağışlandı. Direkt olarak ülkelere yapılan bu yardımlar bazen sosyal vakıflara, bazen ise resmî olmayan kurumlara gönderiliyor ve bu ‘şirketlerin’ bu parayı yardım amacı ile harcaması isteniyor.

Ancak bir gerçek var ki, kripto para birimleri ile yapılan bağışlar eğer direkt olarak devletlere yapılmıyor ise (ki devletler kripto para birimleri ile bağış kabul etmiyor ve direkt olarak devletlere bu şekilde bağış yapılamaz) yardım kuruluşlarının tüm kripto paraları yardım için harcamıyor olabilecekleri tahmin ediliyor.

Milyonlarca dolarlık Bitcoin hesaplarından gerek yöneticiler, gerek ise fonu kontrol edenler bu ödenen kripto paraları çoğu zaman için kendi hesaplarına aktarıyor olabilecekleri gibi, kimi zaman ise tek kuruşunu bile yardım amacı için kullanmıyor olabilir.

*Bitcoin zor takip edilebildiği için bunu yapanların yakalanması mümkün görülmüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu